Žurnālists par Porziņģi un Dončiču: Kad slovēņu vai latviešu puisis “pazemo” zvaigznes, tas sajūsmina visu nāciju

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs | Foto: Dalasas "Mavericks"

Slovēnijas vadošā sporta medija “Šport TV” žurnālists Blažs Magdičs portālam “Sportazinas.com” atzinīgi izteicies par Nacionālās basketbola asociācijas () spīdekļiem Luku Dončiču un Kristapu Porziņģi.

Porziņģis un Dončičs kopā ar šajā starpsezonā daļēji pārbūvēto Dalasas “Mavericks” komandu gatavojas jaunajai sezonai. Latvietis gan pagaidām ārstē ceļgala savainojumu un cer laukumā atgriezties janvārī jeb aptuveni vienu mēnesi pēc sezonas sākuma.

Viņi abi zina, ka nav tikai zvaigznes, kas var spēlēt pasaules labākajā līgā,” abu spēlētāju sadarbību komentēja Magdičs. “Viņi zina, ka cilvēki mājās ne tikai atbalsta, bet arī ļoti lepojas ar viņiem, jo viņi pārstāv savu vārdu, savu tautu, “savas asinis”. Slovēnijai un Latvijai ir grūti konkurēt kādā citā jomā ar ASV, Franciju, Vāciju, Spāniju, bet sportā gan. Un, kad kāds slovēņu vai latviešu puisis “pazemo” lielākās zvaigznes pasaulē, tas sajūsmina visu nelielo nāciju.”

Cik lieliska kombinācija ir Dončičs un Porziņģis,” secina Magdiča kolēģis Gregors Kovačičs. “Ceru, ka nākamajai sezonai Kristaps būs gatavs, pievienojot “Mavericks” puzlei dažus gabaliņus, tas noteikti būtu Rietumu konferences fināls. Es domāju, ka NBA ir visvairāk darījusi, lai popularizētu spēlētājus no Eiropas. Ja tu esi tik labs, cik Luka vai Kristaps, nav svarīgi vai tu nāc no lielas, vai mazas Eiropas valsts. Šis talants ir patiešām ievērojams – vienradzis un brīnumbērns – tā viņus sauc ASV.”

Dončičs gatavojas savai trešajai sezonai NBA, turklāt pirms tās vairāki eksperti ir vienisprātis – slovēnis ir reāls kandidāts, lai kļūtu par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.

Tikmēr par Porziņģi lielākās bažas rada savainojumu likstas. Kluba fani cer, ka latvietis spēs no tām izvairīties, lai varētu rādīt labāko sniegumu un padarīt Dalasu par NBA titula pretendenti.

Jau rīt vakarā lasi plašāku rakstu par Slovēnijas sporta fenomenu jeb to, kā maza valstiņa “izveidojusi” virkni pasaules sporta zvaigžņu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par