Žurnālists: Skudras atlaišana sezonas laikā ir reāls, bet mazticams variants

Pēteris Skudra
Pēteris Skudra | Foto: Raimonds Volonts / Rīgas "Dinamo"

Krievijas medija “Championat” apskatnieks Ivans Boguns izvērtējis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences klubu galveno treneru atlaišanas varbūtību. Žurnālists pārliecināts, ka Skudram palikšana bez darba tuvākajā laikā nedraud.

Lai arī “Dinamo” sastāva komplektācija turpinājās visa augusta garumā, bet ar dažiem hokejistiem līgumi tika parakstīti vien septembrī, kā arī ņemot vērā sagatavošanas posmu ar četrām spēlēm, no kurām trīs bija pret Somijas otrās līgas (Mestis) vienībām, šo sezonu Rīgas klubs uzsāka itin cerīgi – minimālais zaudējums pret Nursultanas “Barys” (2:3), neveiksme pret Helsinku “Jokerit” (1:3) un uzvara pār Maskavas apgabala “Vityaz” (4:3).

“Atgriežoties dzimtajā Rīgā, Skudra saņēma arī ģenerāmenedžera amatu. Selekciju viņš sāka ar nelikvīdo pārbaudīto krievu uzaicināšanu, ar kuriem viņš strādāja “Torpedo”. Šis solis pilnībā atbilst rīdzinieku samazinātajam budžetam. Rīgā Skudra atradīsies komfortablā vidē, kurā nebūs daudz meistaru, bet būs melnā darba darītāji. Ņižņijnovgorodā viņš arī ar lielāku budžetu vienmēr deva priekšroku spēlētājiem, kuri prot sisties un cīnīties. Ne pārāk fleksibls speciālists ir zināms ar to, ka viņš prot izspiest maksimumu no hokejistiem un pēc tam izmest viņus.

“Dinamo” Pēterim pat tuvu nebūs tādu finansiālo iespēju kā Ņižņijnovgorodā, līdz ar ko arī spēlētāji nemainīsies tik bieži – vienkārši nav naudas, lai izmaksātu kompensācijas. Nav brīnums, ka, lai paceltu “Dinamo” no turnīra tabulas lejasgala, Skudra uzaicinājis Iļju Proskurjakovu, Staņislavu Gaļimovu, Denisu Paršinu, tādējādi izvēloties pārbaudītos hokejistus un minimizējot riskus. Toties tagad Skudra nav atkarīgs no leģionāru limita (Krievijas klubi spēlei drīkst pieteikt tikai piecus ārzemniekus). No citas puses, neviens no Rīgas leģionāriem, ieskaitot Metjū Majoni, nebija interesants nevienam citam KHL klubam,” raksta žurnālists.

“Tagad Skudra tic, ka “Dinamo” jākļūst par “play-off” līmeņa komandu. Uzdevums ir reāls, bet “Sochi”, Minskas “Dinamo” un Čerepovecas “Severstal” sastāvi izskatās labāk. Interesanti, vai “Dinamo” hokejisti spēs atrast kopīgu valodu ar speciālistu, kura komunikācijas stils ir diezgan autoritatīvs. Rīdzinieki jau sešas sezonas pēc kārtas nav redzējuši Gagarina kausa mačus, un mēs prognozējam, ka šosezon sērija netiks pārtraukta. Tajā pašā laikā atlaišana, lai arī ir reāla, tomēr izskatās mazticama – atrast kvalitatīvu speciālistu, kurš būtu gatavs strādāt tādā “Dinamo”, nav viegli,” pārliecināts Boguns.

Jau ziņots, ka īsi pirms pusnakts tika atcelta šodien paredzēta spēle starp “Dinamo” un Ņižņekamskas “Neftekhimik”. Pašlaik rīdzinieki gatavojas trīs maču izbraukuma sērijai – 14. septembrī pret Novosibirskas “Sibir”, 16. – pret Habarovskas “Amur”, bet 18. – pret “Barys”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par