Zutis atceras leģendārā Viljamsa nokautēšanu: Protams, ka gribēju viņu sist ilgāk!

Kristaps Zutis, sportazinas.com
Kristaps Zutis | Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latviešu bokseris (7-1-2) raidījumā “Pāļa bazars” atcerējās savu pērnā gada cīņu, kurā viņš dažu sekunžu laikā Rīgā nokautēja savulaik slaveno Deniju Viljamsu (54-28).

Zutim uzvarai pret tobrīd 46 gadus veco Viljamsu bija nepieciešamas vien dažas sekundes. Latvietis sagaidīja brīdi, kad Viljamss devās uzbrukumā un īstajā brīdī atrada “caurumu” pretinieka aizsardzībā. Zutis ar precīzu sitienu viņu nokautēja un sagādāja 28. zaudējumu karjerā.

“No visām cīņām, kas man ir bijušas, nevienu neesmu izprovocējis pats,” sacīja Zutis. “Parasti izaicina mani, vai arī pretiniekus piespēlē mans menedžeris. Pirmkārt, Denijs Viljamss pats izteica vēlmi ar mani boksēties. Otrkārt, pirms cīņas ar mani viņš ar nokautu izslēdza čali, kuram bija 21 uzvara un neviens zaudējums [43 gadus vecais Bobans Filipovičs (26-1) pret Viljamsu cieta pirmo karjeras zadējumu].”

“Pēc visiem priekšnoteikumiem Viljamss bija piemērots pretinieks. Protams, ka gribēju viņu sist ilgāk. Protams, ka gatavojos viņu dauzīt un es būtu viņu izšķaidījis un izrubījis. Kā bija, tā bija. Es netaisos attaisnoties par uzvaru,” sacīja Zutis. “Kādu dienu noteikti zaudēšu un tad droši vien daudzu latviešus padarīšu laimīgus.”

Viljamss bijis britu smagsvaru čempions, WBO interkontinentālais čempions, kā arī cīnījies par WBC čempiona titulu pret Vitāliju Kļičko. Spožāko uzvaru viņš izcīnīja 2004. gadā, kad pārsteidza boksa pasauli, nokautēdams leģendāro Maiku Taisonu.

Zutis arī pauda viedokli, ka Latvijā bokseri neaizraujas ar “trash-talk”. “Latvijā bokss ir džentlmeņu sports. Paldies, Dievam, Mairis Briedis ir ļoti nosvērts. Ja arī viņš tāds nebūtu, noteikti būtu nopelnījis vēl vairāk piķi. Viņš ir prātīgs un gudrs un mēs visi mācamies no viņa. Mairis mums [boksa kopienai] ir kā vecākais brālis un mēs viņu ļoti respektējam un ejam pēc viņa vadlīnijām.”

Zutis arī atklāja, ka viņa nākamā cīņa būs rudenī, kā arī izteicās, ka vēlas aizvadīt dueli, kas būtu ilgāks par vienu raundu. “Būs liela cīņa Rīgā, visticamāk, pret Danielu Riekstiņu, kurš mani izaicināja. Man ļoti gribās izkauties, gribu asinis un gribu, lai šķīst. Grūti, kad septiņas manas cīņas ir noslēgušās pirmajā raundā, jo tu tam gatavojies divus trīs mēnešus, esi režīmā, esi ārpus komforta zonas.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par