Zvaigžņotā Krievija “bullīšos” apspēlē Čehiju un izcīna bronzu pasaules čempionātā

26/05/2019 19:21

Pasaules hokeja čempionātā šodien bronzas medaļas izcīnīja Krievijas izlase, kas ar rezultātu 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Čehijas valstsvienību.

Spēles pirmajā periodā krievus vadībā izvirzīja Mihails Griogrenko (1:0), taču pārsvars Krievijai bija tikai 41 sekundi, jo rezultātu izlīdzināja Mihals Repiks (1:1) Perioda turpinājumā Čehija spēja iegūt pārsvaru, jo vārtus guva Dominiks Kubaliks (2:1).

Otrajā periodā Artems Aņisimovs panāca līdzsvaru uz tablo (2:2), taču noslēdzošajā periodā izcilu spēli rādīja abu komandu vārtsargi Andrejs Vasiļevskis un Simons Hrubecs, kuri vairākkārt glāba savas komandas ļoti bīstamās epizodēs.

Mačs turpinājās papildlaikā, kur abām komandām bija iespējas izraut uzvaru, tomēr vislabākā izdevība bija Ņikitam Gusevam, kurš kādā no epizodēm meta ripu garām tukšiem vārtiem.

Arī papildlaiks beidzās bez gūtiem vārtiem un uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienos. Čehija “bullīšos” nerealizēja nevienu no savām iespējām, kamēr krieviem precīzi bija Iļja Kovaļčuks un Gusevs, ar ko pietika, lai uzvarētu mačā.

Krievija bronzu izcīnīja arī 2017. gadā, bet par čempioni vienība pēdējo reizi tika kronēta 2014. gadā. Tikmēr čehi pie bronzas pēdējo reizi tika 2012. gadā, bet čempionu godā bija 2010. gadā.

Čehija grupu turnīrā izcīnīja sešas uzvaras un ieguva 18 punktus (5:2 pār iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju, 7:2 pār Norvēģiju, 0:3 pret B apakšgrupas uzvarētāju Krieviju, 6:3 pār Latviju, 8:0 pār Itāliju, 8:0 pār Austriju un 5:4 pār Šveici), taču bija spiesta samierināties ar otro vietu B apakšgrupā.

Šoreiz gan čehiem palikšana otrajā vietā nāca par labu, jo, vāciešiem grupu turnīra noslēgumā pārspējot somus (4:2), Čehijai izdevās izvairīties no tikšanās ceturtdaļfinālā ar ASV un bija jāspēkojas ar Vāciju, ko viņi sakāva ar 5:1. Pusfinālā gan Čehija visai droši ar 1:5 piekāpās Kanādai.

Tikmēr Krievija uz pasaules čempionātu Slovākijā atbrauca ļoti spēcīgā sastāvā, jo lielākā daļa no valstsvienību pārstāvošajiem hokejistiem aizvadītajā sezonā spēlēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Komandā tika iekļauti Andrejs Vasiļevskis, Dmitrijs Orlovs, Jevgeņijs Kuzņecovs, Jevgeņijs Malkins, Ņikita Kučerovs, Artjoms Aņisimovs, kā arī Iļja Kovaļčuks, Ņikita Kučerovs un Aleksandrs Ovečkins.

Krievija uzvarēja visās grupu turnīra spēlēs (5:2 pret Norvēģiju, 5:0 pret Austriju, 3:0 pret Čehiju, 10:0 pret Itāliju, 3:1 pret Latviju, 3:0 pret pasaules vicečempioni Šveici un 7:4 pret iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju) un pārliecinoši triumfēja B apakšgrupā, kļūstot par vienīgo komandu, kas grupu turnīrā nezaudēja nevienā mačā un ieguva maksimālo 21 punktu.

Lai gan krievi uzvarēja savā apakšgrupā, ceturtdaļfinālā viņiem bija jātiekas ar amerikāņiem un nopietni jāpapūlas, lai iekļūtu pusfinālā. Krievija pret ASV trīsreiz izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, taču nespēja nosargāt panākto vadību un izcīnīja panākumu tikai ar 4:3. Pēc tam pusfinālā gan krievi atzina sīkstās Somijas izlases pārākumu ar 0:1, negaidīti izstājoties no cīņas par zeltu.

Pasaules čempionāta finālā šovakar cīnīsies Kanāda un Somija.