Zvejnieks nesasniedz finišu pirmajā braucienā slalomā, Latvijas distanču slēpotāji nekvalificējas finālam

16/02/2022 10:57
Miks Zvejnieks

Kalnu slēpošana

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks trešdien Pekinas olimpiskajās slaloma sacensību pirmajā braucienā nesasniedza finišu. Zvejnieks, kurš startēja ar 48.numuru, pieļāva kļūdu jau īsi pēc starta, taču noturējās trasē. Turpinājumā trases vidusdaļā viņš tomēr neizbrauca cauri vārtiem un viņa rezultāts netika ieskaitīts.

Līderis pēc pirmā brauciena ir austrietis Johaness Štrolcs, kurš trasi veica 53,92 sekundēs.  Otrajā pozīcijā atrodas norvēģis Henriks Kristofešens, kurš līderim piekāpjas 0,02 sekundes, bet trešo vietu ieņem vēl viens norvēģis Sebastians Foss-Sūlevogs, zaudējot 0,06 sekundes.

Pirmajā braucienā uz starta līnijas stājās 88 sportisti. Otrais brauciens paredzēts plkst.7.45., taču tajā nestartēs Latvijas kalnu slēpotājs. Svētdien milzu slalomā Zvejnieks izcīnīja 26.vietu.

Distanču slēpošana, sievietes

Latvijas distanču slēpotājas Kitija Auziņa un Estere Volfa trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs komandu sprinta pusfinālā klasiskajā stilā ieņēma 11. vietu un nekvalificējās finālam. Pirmajā pusfinālā ātrākās bija Vācijas distanču slēpotājas Katarina Henniga un Viktorija Karla, finišējot 23 minūtēs un divās sekundēs, bet otrās bija ASV sportistes Rouzija Brenana un Džesija Diginsa, kuras atpalika no vācietēm 4,1 sekundi.

Trešās bija austrietes Terēze Štadlobere un Līza Untervēgere, bet ceturtajā pozīcijā ierindojās Šveices sportistes Lorīna van der Grāfa un Nadīne Fēndriha. Finālam kvalificējas katra pusfināla četras ātrākās vienības, kā arī vēl divas ātrākos laikus uzrādījušās vienības. Latvijas sportistes startēja pirmajā pusfinālā ar 13.numuru un finišā no vācietēm atpalika trīs minūtes un 44,18 sekundes

Savukārt otrajā pusfinālā ātrākās bija Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) distanču slēpotājas Jūlija Stupaka un Natālija Ņeprjajeva, kuras finišēja 23 minūtes un 0,4 sekundēs, bet otrās, atpaliekot tikai 0,4 sekundes, bija somietes Kertu Niskanena un Krista Parmakoski. No otrā pusfināla kvalificējās arī Zviedrijas sportistes Maja Dālkvista un Jonna Sundlinga, kā arī norvēģietes Tīrila Ūdnesa Venga un Maikena Kaspersena Falla.

Vēl divas ātrākās komandas, kas sev nodrošināja vietu finālā bija Francija un Polija. Fināls dāmām paredzēts plkst.11.15. Sacensības tiešraidē translēs LTV7. 4×5 kilometru stafetē Patrīcija Eiduka, Auziņa, Baiba Bendika un Samanta Krampe ieņēma 17.vietu.

Distanču slēpošana, vīrieši

Latvijas distanču slēpotāji Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs komandu sprinta pusfinālā klasiskajā stilā ieņēma 11. vietu, nespējot kvalificēties finālam. Otrajā pusfinālā, kurā startēja Latvijas duets, ātrākie bija Itālijas slēpotāji, kas finišu sasniedza pēc 20 minūtēm un 6,99 sekundēm. Otrie finišēja šveicieši, trešie – zviedri, bet četrinieku, kas garantē dalību finālā, noslēdza austrieši.

Latvijas slēpotāji no uzvarētājiem atpalika 59,83 sekundes, apsteidzot savā pusfinālā tikai Vācijas slēpotājus, kuru pārstāvis finišu sasniedza ar vienu slēpi. Pirmajā pusfinālā ātrākie bija norvēģi, otrajā vietā finišēja Francijas duets, kam sekoja Somija un Kanāda, bet Igaunijas slēpotāji ierindojās piektajā vietā, ar ko nepietika, lai kvalificētos finālam. Finālam kvalificējas katra pusfināla četras ātrākās vienības, kā arī vēl divas ātrākos laikus uzrādījušās vienības, kuras abas bija no otrā pusfināla – Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienība un ASV.

Jau ziņots, ka arī sieviešu komandu sprinta pusfinālā Kitija Auziņa un Estere Volfa ieņēma 11. vietu savā pusfinālā un finālam nekvalificējās. Fināls dāmām paredzēts plkst.11.15, bet vīriešiem plkst.11.45 pēc Latvijas laika.