Zverevs triumfē Tokijas OS tenisa turnīrā

01/08/2021 13:48
Aleksandrs Zverevs

Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs svētdien pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) pārstāvi Karenu Hačanovu, izcīnot Vācijai pirmo olimpisko zelta medaļu kopš 1992.gada.

Ar ceturto numuru turnīrā izsētais Zverevs, kurš pusfinālā izslēdza no cīņas par zeltu ranga līderi serbu Novaku Džokoviču, kortā svētdien uzkavējās vien 79 minūtes, pieveicot Hačanovu ar 6-3, 6-1. Zverevs kļuva tikai par otro Vācijas tenisistu pēc Štefijas Grāfas 1988.gadā, kurš izcīnījis olimpisko zeltu vienspēlē, Borisam Bekeram un Mihaelam Štiham četrus gadus vēlāk iegūstot vīriešu dubultspēļu turnīra uzvarētāju titulu.

Pasaules piektais numurs joprojām nav uzvarējis kādā no “Grand Slam” turnīriem, ieskaitot pagājušā gada “US Open” finālu, kurā viņš pēc divu setu pārsvara zaudēja austrietim Dominikam Tīmam. Tomēr 24 gadus vecais spēlētājs šo uzvaru var pievienot savam triumfam 2018.gada ATP finālturnīrā un četriem “Masters” sērijas turnīru tituliem.

Zverevs finālā sešreiz neatvairāmi servēja un uzvarēja 16 kombinācijās. Pirmā seta trešajā geimā viņš vispirms realizēja breikbumbu, bet devītajā geimā realizēja otro setbumbu. Lai panāktu 5-0 otrajā setā, Zverevam bija piecas breikbumbas. 25 gadus vecā Hačanova cerības uz zelta medaļām bija beigušās, un Zverevs mača noslēgumu tuvināja ar vairākām labām servēm, zelta medaļu izcīnot ar pirmo mačbumbu, Hačanovs trāpot bumbiņu tīklā.

Jauktā dubultspēle

Tikmēr ROC komandas pārstāvji Anastasija Pavļučenkova un Andrejs Rubļovs izcīnīja zelta medaļas tenisā, kļūstot par uzvarētājiem jauktajā dubultspēlē. Viņi panāca uzvaru pār komandas biedriem Jeļenu Vesņinu un Aslanu Karacevu supertaibreikā, pieveicot pretiniekus ar 6-3, 6-7 (5:7), 13:11.

Pavļučenkova un Rubļovs pasaules vienspēļu rangā ir 20 labāko tenisistu vidū. Jauktā dubultspēle tika pievienota olimpisko spēļu programmai 2012.gadā pēc 88 gadu pārtraukuma. Vesņina un Karacevs pusfinālā bija apspēlējuši pasaules ranga līderi vīriešiem Novaku Džokoviču un Ninu Stojanoviču no Serbijas.

Katrā no piecām tenisa sacensībām Tokijā triumfēja citas valsts pārstāvji, taču visvairāk medaļu – trīs -, kas ietver arī Karena Hačanova svētdien vīriešu vienspēlē nopelnīto sudrabu, sakrāja OKR komanda.