Zviedri ar izbīli pieveic Dāniju, Somiem svarīgs panākums pret Šveici (+VIDEO)

15/05/2017 01:30

Zviedrijas hokeja izlases svētdien pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē Ķelnē ar 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) pārspēja Dāniju.

Ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli Zviedrijas izlasē atzīmējās Viljams Nīlanders.

Mača rezultātu jau trešajā minūtē atklāja Jūels Lundkvists, kura brālis Henriks šajā spēlē sargāja Zviedrijas izlases vārtus. Otrā perioda pēdējā piecminūtē Nīlanders iemeta vēl divas ripas dāņu vārtos, panākot jau 3:0.

Tuvojoties trešā perioda vidum, Mortens Madsens vienus vārtus atguva, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Markus Lauridsens pretinieku pārsvaru samazināja līdz minimuma. Tiesa, dāņi noraidījās, un divarpus minūtes pirms finālsvilpes Niklass Bekstrems vairākumā guva ceturtos vārtus Zviedrijai.

Zīmīgi, ka brāļi Lundkvisti kopā nebija spēlējuši 12 gadu

A apakšgrupas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 14 punktiem piecos mačos seko Krievija, bet pie 13 punktiem tikusi Zviedrija. Latvijai un Vācijai ir pa deviņiem punktiem, bet pa četriem punktiem ir Slovākijai un Dānijai. Tikmēr Itālija tikusi tikai pie viena punkta.

Savukārt nepārliecinoši turnīru aizvadošā Somija B apakšgrupas spēlē ar 3:2 (1:2, 0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Šveici.

Somijas izlasei uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē guva Valteri Filpula.

Maču krietni labāk iesāka šveicieši, kuri līdz pirmā perioda vidum pretinieku vārtos bija iemetuši divas ripas. Vispirms piektajā minūtē precīzi meta Fabriss Hercogs, bet sešas minūtes vēlāk ar vārtu guvumu atzīmējās arī Jūels Genaci. Minūti pirms pirmā perioda beigām Jūso Hietanens panāca 1:2, bet trešās trešdaļas astotajā minūtē Miko Rantanens izlīdzināja rezultātu. Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, līdz ar to bija jāspēlē papildlaiks, kura trešajā minūtē Filpula pēc aizlaušanās līdz pretinieku vārtiem izrāva Somijas izlasei uzvaru.

Kā vēstīts, šīs apakšgrupas spēlē Čehija ar 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) apspēlēja Franciju. Čehiem ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Mihals Repīks.

B apakšgrupas kopvērtējumā pasaules čempionei Kanādai un Čehijai ir pa 13 punktiem, bet kanādiešiem par spēli mazāk. Tālāk ar 12 punktiem seko Šveice, 11 punkti ir Somijai. Tikmēr astoņus punktus guvusi Norvēģija, septiņi punkti ir mājiniecei Francijai, kas uz ceturtdaļfinālu vairs nepretendē, četrus punktus guvusi Baltkrievija, bet kopvērtējumu ar punktu noslēdz Slovēnija, kas nākamajā sezonā atgriezīsies pasaules čempionāta pirmajā divīzijā

Kā vēstīts, Latvijas hokeja izlase šo turnīru iesāka kā nevienu citu pasaules čempionātu – trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija, taču ceturtdien ciests zaudējums 0:2 Zviedrijai, bet sestdien līdzīgā cīņā ar 3:5 zaudēts arī spēcīgajai ASV izlasei

Turnīra turpinājumā Latvija pirmdien duelēsies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju, bet otrdien spēkosies ar mājinieci Vāciju. Jau tagad zināms, ka Latvija pirms noslēdzošās cīņas nespēs nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā un tai vajadzēs vismaz punktu pret Vāciju pat tad, ja tiks uzvarēta Krievija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.