Zviedri iemet jau 24. sekundē un droši pārspēj Franciju

07/05/2018 23:53

Pasaules čempionātā hokejā A grupas spēlē Kopenhāgenā šovakar Zviedrijas valstsvienība ar rezultātu 4:0 droši pārspēja Franciju, čempionātu turpinot bez zaudējumiem.

Zviedrijas izlase rezultātu atklāja jau 24. sekundē, kad lieliski izspēlētu pirmo uzbrukumu realizēja Rikards Rakels, bet piecas minūtes vēlāk Mikaels Baklunds panāca jau 2:0. Cīņas turpinājumā neradās šaubas par Zviedrijas pārspēku šajā mačā, zviedriem katrā no nākamajiem periodiem iemetot vēl pa vienai ripai un tiekot pie drošas uzvaras.

Pasaules čempionāt hokejā, A grupa

Zviedrija – Francija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) (Ekmans-Larsons 1+1, Petersons 1+1, Larsons 0+2)

Metieni: 35-14

Soda minūtes: 12-24

Skandināvi ar “sauso” panākumu pār baltkrieviem (5:0), kam sekoja daudz sarežģītāka uzvara pret Čehiju (3:2). Tikmēr Francija čempionātu atklāja ar bezierunu kapitulāciju Krievijai (7:0), taču jau nākamajā mačā spēja reabilitēties, droši uzvarot Baltkrieviju (6:2).

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.