Zviedri sagrauj amerikāņus un otro gadu pēc kārtas iekļūst finālā (VIDEO)

19/05/2018 18:25
Zviedrijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Par 2018. gada pasaules hokeja čempionāta pirmo finālisti šodien kļuva pašreizējā čempione Zviedrija, kas otrajā trešdaļā nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā guva trīs vārtus un salauza ASV izlases pretestību (6:0).

Zviedri septītajā minūtē veica neuzmanīgu spēlētāju nomaiņu un tika sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu, taču izturēja pirmo skaitlisko mazākumu.

Lai gan nedaudz vēlāk amerikāņus no nonākšanas iedzinējos glāba vārtu pārliktnis, skandināvi pirmās trešdaļas turpinājumā guva vārtus un izvirzījās vadībā. Kinkeids atvairīja ripu pēc Filipa Forsberga izdarītā metiena, tomēr Viktors Arvidsons vārtu priekšā bija pirmais pie tās un panāca 1:0.

Divas ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām zviedri ieguva pirmo skaitlisko vairākumu, taču pirmā perioda izskaņā vairāk bīstamu momentu bija pie Andersa Nilsona nekā Kinkeida sargātajiem vārtiem.

Kaut gan Adams Larsons otrās trešdaļas ievadā nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju un atstāja zviedrus mazākumā, amerikāņi neizmantoja iespēju panākt izlīdzinājumu.

Nedaudz vēlāk pēc četru minūšu ilgā mazākuma izturēšanas zviedri sodīja amerikāņus par izšķērdēto izdevību un dubultoja savu pārsvaru. Mikaels Baklunds neralizēja izgājienu vienatnē ar pretinieku vārtsargu, tomēr Magnuss Pājarvi no vārtu priekšas izdarīja divus metienus pēc kārtas un panāca 2:0.

Pēc divām minūtēm viens no ASV izlases līderiem Džonijs Gudro ar nūju pa muguru iesita savam pretspēlētājam un atstāja savu valstsvienību mazākumā. Tiesneši Gudro piešķīra tikai divas soda minūtes, taču zviedri sodīja pretiniekus ar vēl diviem gūtiem vārtiem.

Vispirms Baklunds saņēma piespēli no Jona Klinberga un nogādāja ripu līdz pretinieku vārtu priekšā esošajam Patrikam Hornkvistam, kurš izslidināja to starp Kinkeida kājsargiem un realizēja vairākumu. Savukārt pēc nieka 15 sekundēm Matiass Janmarks izlauzās līdz pretinieku vārtiem un panāca jau 4:0.

ASV izlase dominēja pēdējās trešdaļas ievadā un piespieda zviedrus pārkāpt noteikumus, tomēr neizmantoja iespēju samazināt rezultāta starpību. Lai gan amerikāņi jau trešā perioda vidū nomainīja Kinkeidu pret sesto laukuma spēlētāju, intriga izgaisa jau deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām, jo Arvidsons guva savus otros vārtus mačā un iededza uz tablo 5:0.

Nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām skandināvi guva vēl vienus vārtus. Baklunds ieguva ripu pretinieku zonā un izdarīja piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam Adrianam Kempem, kurš panāca 6:0

Zviedri svinēja pārliecinošu uzvaru un otro gadu pēc kārtas iekļuva finālā. Pašreizējiem čempioniem cīņā par zeltu pretī stāsies Kanādas un Šveices pusfināla spēles uzvarētāja.

Zviedrija – ASV 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Vārti:
 14:43 Arvidsons (de la Ross, Forsbregs) 1:0, 27:09 Pājarvi (Baklunds, maz.) 2:0, 30:05 Hornkvists (Baklunds, Klinbergs) 3:0, 30:16 Janmarks (Rakels) 4:0, 51:07 Arvidsons (Zibanejads, tukš. v.) 5:0, 57:01 Kempe (Baklunds) 6:0
Metieni: 20:41 (8:16, 8:5, 4:20)
Soda minūtes: 14:6 (2:2, 6:2, 6:2)