Zviedri vēl nav runājuši ar Siguldas trases vadību par iespējamo 2030. gada OS uzņemšanu

13/03/2023 19:04
Nokopēts
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase

Zviedrijas pieteikuma 2030. gada olimpisko spēļu rīkošanai orgkomiteja vēl nav vērsusies pie Siguldas trases vadības par sacensību iespējamo uzņemšanu šajā objektā, sarunā ar “Latvijas Radio” atklājis trases pārvaldnieces Latvijas Nacionālā sporta centra valdes priekšsēdētājs Daniels Nātriņš.

Viņš gan uzsvēris, ka lai pretendētu uz olimpisko spēļu bobsleja un skeletona sacensību aizvadīšanu Siguldā, trasei nepieciešama rekonstrukcija. Par to tiek domāts, pat ja OS sacensības Latvijā netiks rīkotas. “Šobrīd pašam uzņēmumam nav naudas tik daudz, lai varētu aizņemties un garantēt trases rekonstrukciju, bet pie lielāka pasākuma organizēšanas tas noteikti būtu viens no priekšnoteikumiem, lai varētu to pasākumu organizēt,” teica Nātriņš. “Līdz ar to gan jau tad tam attiecīgi varētu tikt piešķirts budžets.”

Kā vēsta “Latvijas Radio”, martā Rīgā Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) vadība uzņēma Zviedrijas kolēģus, tikšanās laikā tika apspriesta iespējamā sadarbība. Zviedriem tāpat kā iepriekš neveiksmīgajā 2026.gada spēļu pieteikumā interesē tikai Siguldas ledus trases izmantošana sacensībās, bet latvieši šoreiz vēlas būt pilnvērtīgi partneri un rīkot arī hokeja, šorttreka un kērlinga mačus.

2030. gada olimpiskās spēles norisināsies no 8. līdz 24. februārim. Starp kandidātiem bez Zviedrijas tiek minētas arī ASV un Japāna.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām