Zviedrija pārliecinoši uzvar vāciešus (+VIDEO)

06/05/2017 23:54

Zviedrijas hokeja izlase pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē sestdien Ķelnē ar rezultātu 7:2 (1:1, 3:1, 3:0) sagrāva turnīra saimnieci Vāciju.

Zviedriem ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās talantīgais Viljams Nīlanders, bet gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles Gābrielam Landeskogam un Viktoram Raskam.

Spēles pirmais periods noslēdzās neizšķirti 1:1, tāpat arī uz nākamajiem zviedru vārtiem vācieši atbildēja ar precīzu metienu. Tiesa, turpinājumā Zviedrijas hokejisti salauza vāciešu un sameta piecas bezatbildes ripas mājinieku vārtus, svinot pārliecinošu uzvaru.

Zviedri turnīru iesāka ar zaudējumu pēcspēles metienu sērijā 1:2 pret Krieviju, kamēr Vācija ar 2:1 pārspēja ASV.

Jau vēstīts, ka šodienas pirmajā A apakšgrupas mačā Latvija ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja Dāniju, tikai otro reizi meistarsacīkšu vēsturē turnīru iesākot ar uzvaru.

Svētdien latvieši tiksies ar Slovākiju, kas sestdien ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Itāliju, kas pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezusies elitē.

A apakšgrupā pie četriem punktiem divās spēlēs tikusi Zviedrija, bet pa trim punktiem vienā spēlē ir Latvijai un Vācijai, bet latviešiem ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Tikmēr divi punkti ir Krievijai un Slovākijai, viens Itālijai, bet ar zaudējumiem pamatlaikā turnīru iesākušas ASV un Dānija.

Tikmēr B apakšgrupā Norvēģija grūtā cīņā ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) apspēlēja mājinieci Franciju.

Norvēģiem ar diviem precīziem metieniem un rezultatīvu piespēli atzīmējas Patriks Tūresens, kurš piedalījās visos trīs vārtu guvumos. Savukārt francūžiem abus vārtus guva Stefāns da Kosta.

Kā vēstīts, šajā apakšgrupā Šveice sestdien ar 5:4 (4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovēniju, bet Čehija ar 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) apspēlēja Baltkrieviju.

B apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Kanādai, Somijai un Norvēģijai, bet tikpat punktus divos mačos guvusi Čehija, divi punkti ir Šveices kontā, viens Slovēnijai, bet bez punktiem cīnās Francija un Baltkrievija, kas aizvadījušas attiecīgi vienu un divas spēles.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.