Zviedrija pētīs iespēju rīkot 2030. gada ziemas OS

08/02/2023 17:29
Nokopēts
Olimpiskie riņķi

Zviedrija pētīs iespēju rīkot 2030.gada ziemas olimpiskās spēles, trešdien paziņoja Zviedrijas Olimpiskā komiteja (SOC).

Zviedrija iepriekš pretendēja uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu, savā piedāvājumā kopā ar Stokholmu un Ori iekļaujot arī Latvijas pilsētu Siguldu, kur bija plānots rīkot sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā.

Olimpisko spēļu mājvieta tika izvēlēta 2019.gada jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) individuālo biedru balsojumā, un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d’Ampeco pieteikums ieguva 47 balsis, kamēr Zviedrijas tika pie 34 balsīm. “Esam daudz mācījušies no iepriekšējās kandidatūras. Tagad esam izveidojuši komunikāciju ar Zviedrijas politiķiem un uzņēmējiem pirms sākām darbu pie izpētes,” teica SOC viceprezidents Hans von Uthmanns.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) komunikācijas dienesta vadītāja Dace Gulbe aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar 2030.gada iespējamo kandidatūru Zviedrijas pusei bijusi neformāla saruna ar LOK, taču nekāda turpmāka virzība šajā jautājumā pagaidām nenotiek.  Arī SOC paziņojumā nav minēts, kur varētu tikt aizvadītas sacensības ledus trases sporta veidos. Savas trases Zviedrijai nav.

Atbalstu Stokholmas-Ores kandidatūrai 2019.gadā pauda tā brīža Zviedrijas premjers Stēfans Lēvens un Stokholmas pilsētas galva Anna Kēniga Jerlmira, kā arī tādu slaveno zīmolu kā “Telia”, “Spotify”, “Ericsson”, “Scania”, “Tele2”, “H&M”, “SEB Group” dibinātāji un vadītāji.

Stokholmas-Ores kandidatūra atbalstu ieguva arī no trim reģioniem, kuri bija paredzēti kā Olimpiādes sacensību saimnieki Zviedrijā. Kopēju atbalsta vēstuli atbalstījuši Stokholmas, Herjedālenas un Dālarnas lēņu reģionālo izpildkomiteju vadītāji. Tāpat atbalstu olimpiskajām spēlēm pauda prominentie Vālenberji, kas jau izsenis atpazīstami kā Zviedrijas diplomātu, politiķu, uzņēmēju un investoru ģimene.

SOK 2019.gadā lēma, ka var dot kādām pilsētām priekšroku sarunām par spēļu rīkošanu, lai izvairītos no situācijām, kad citi potenciālie rīkotāji savās kandidatūrās tērē milzu naudu. Šādā veidā SOK sesijā kā 2032.gada vasaras olimpisko spēļu saimniece tika izvēlēta Brisbena Austrālijā.

TOP notikumi
1
X
2
4.75
4.33
1.65
4.33
4.2
1.7
5
4.4
1.6
3.2
3.75
2.1
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām