Zviedrija sagrauj Slovākiju un PČ grupu turnīru noslēdz bez zaudējumiem

21/05/2024 23:51
Nokopēts
Zviedrijas hokeja izlase

Zviedrijas hokeja izlase otrdien Ostravā pasaules čempionātā noslēdzošajā apakšgrupas spēlē izcīnīja pārliecinošu panākumu, kamēr Prāgā Šveice apspēlēja Somiju.

B grupas spēlē Zviedrija ar 6:1 sagrāva Slovākiju. Pirmās trešdaļas ievadā Zviedrijas vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Lūkass Raimonds, bet otrajā periodā pēc spēlētām septiņām ar pusi minūtēm pārsvaru dubultoja Ēriks Kārlsons.

Otrajā trešdaļā vēl vienu zviedru vairākumu rezultatīvi noslēdza Andrā Burakovskis un vienādos sastāvos precīzs bija Isaks Lundestrēms, panākot 4:0 Zviedrijas labā. Noslēdzošā perioda vidū piektos Zviedrijas vārtus mazākumā guva Jūels Ēriksons-Ēks, bet nepilnas divas minūtes vēlāk zviedru vārtsargu pārspēja Mihals Ivans, kam sekoja vēl viens Ēriksona-Ēka precīzs metiens.

B apakšgrupā Zviedrija septiņās spēlēs sakrāja maksimālos 21 punktu, ASV ir 16 punkti, Vācijai – 15 punkti un Slovākijai 12 punkti, visām nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Latvija turnīru noslēdza ar deviņiem punktiem, Kazahstāna – ar sešiem punktiem, Francija – ar četriem punktiem un Polija tika pie viena punkta un nākamsezon nespēlēs elites divīzijā.

Savukārt A grupas spēlē Prāgā Šveice ar 3:1 apspēlēja Somiju. Otrajā periodā nedaudz vairāk kā divu minūšu laikā Šveice panāca 2:0, vārtus gūstot Kevinam Fialam un Andrea Glauzers, uz ko Somija atbildēja ar rezultatīvu vairākumu, precīzam esot Jerem Innalam. Nepilnas trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Šveicei divu vārtu pārsvaru atjaunoja Fiala.

A apakšgrupā pēc septiņām spēlēm Kanādai ir 19, Šveicei – 17 punkti, Čehijai – 16 punkti, un Somijai – desmit punkti, visām nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Septiņus punktus septiņās cīņās ir nopelnījusi Austrija, pa sešiem ir Norvēģijai un Dānijai, bet Lielbritānija ar trim punktiem ieņēma pēdējo vietu un pametīs elites divīziju.

TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām