Zviedrijas florbolistes papildlaikā nosargā pasaules čempioņu troni

15/12/2019 21:00

Zviedrijas sieviešu florbola izlase svētdien Šveices pilsētā Neišatelē triumfēja 12.pasaules čempionātā, izcīnot savu devīto titulu.

Zviedrija finālā ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) pārspēja Šveici.

Jau spēles otrajā minūtē mājinieces vadībā izvirzīja Margrita Šaidegere, kura no tuvas distances trieca bumbiņu tīklā. Mača 13.minūtē pēc Mūas Gustafsones metiena bumbiņa no Šveices izlases spēlētājas ielidoja vārtos – 1:1.

Otrā perioda trešajā minūtē zviedrietes atbruņoja pretinieces laukuma vidusdaļā un izskrēja trijatā pret vienu pretinieču aizsardzi un panāca 2:1. Zviedrija vadībā turējās līdz pat pēdējai minūtei, kad astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām Korīna Ritimana raidīja bumbiņu vārtu devītniekā, liekot uzgavilēt vairāk nekā 4000 sanākušajiem skatītājiem.

Mačs turpinājās pagarinājumā, kura otrajā minūtē Juhanna Hultgrēne pēc visu laiku rezultatīvākās pasaules čempionātu spēlētājas Annas Vijkas piespēles raidīja bumbiņu tīklā un ar zelta vārtiem atnesa Zviedrijai septīto titulu pēc kārtas.

Pirms tam bronzas duelī Somija ar 5:4 (1:0, 0:3, 3:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Čehiju. Uzvaras vārtus papildlaika trešajā minūtē guva Vēra Kaupi.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase cīņā par septīto vietu ar rezultātu 3:4 (2:1, 1:3, 0:0) piekāpās Vācijai. Latvietes piedalījušās visos 12 notikušajos pasaules čempionātos, iepriekš nekad nefinišējot zemāk par septīto vietu.

Latvijas izlase pirms turnīra reitingā ieņēma augsto piekto vietu, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, valstsvienība izcīnīja sesto vietu. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu.