Video. Zviedrijas florbolisti salauž Šveices pretestību un kā pirmie iekļūst Rīgā notiekošā PČ finālā

10/12/2016 14:52

Rīga, 10.dec., LETA. Pašreizējā čempione Zviedrijas vīriešu florbola izlase sestdien Rīgā notiekošā pasaules čempionāta pusfināla mačā ar 7:2 (2:0, 0:2, 5:0) pieveica Šveici.

Zviedrijas valstsvienības labā pa diviem vārtiem šajā mačā guva Kims Nilsons un Rasmuss Enstroms, kura rēķinā arī uzvaru nesošais guvums.

Zviedrijas florbolisti šo maču sāka teicami, jau tā sākumā gūstot divus vārtus un izvirzoties vadībā ar 2:0. Tomēr turpinājums nesekoja, turklāt otrajā periodā Šveice pēc Niko Skalvinoni un Nikolas Bišofbergera precīzajiem metieniem panāca izlīdzinājumu. Līdz ar to pirms noslēdzošajām 20 minūtēm rezultāts bija kaujiniecisks neizšķirts 2:2.

Trešajā trešdaļā Šveicei gan neizdevās turpināt iesākto. Dueļa 45.minūtē Zviedriju no jauna vadībā izvirzīja Enstroms, turklāt turpinājumā pašreizējie čempioni guva vēl četrus bezatbildes vārtus, kas noslēgumā jau ļāva tikt pie gana drošas uzvaras.

Zviedrija ir visu laiku titulētākā florbola izlase. Tā finālā iekļuvusi nu jau visos 11 pasaules čempionātos, turklāt no iepriekšējām desmit reizēm zeltu ieguvusi astoņos gadījumos.

Bez Zviedrijas par pasaules čempioni izdevies kļūt vēl tikai Somijai, kas vēlāk sestdien plkst.16.30 aizvadīs pusfinālu pret Čehiju.

Savukārt vakarā plkst.19.30 “Arēnā Rīga” Latvijas izlase mačā par devīto vietu tiksies ar Slovākiju. Cīņu tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Šim duelim bija jānotiek jau piektdien, taču Latvija izmantoja savas laukuma saimnieces priekšrocības un pārcēla cīņu uz šodienu.

Čempionātā kopumā startē 16 komandas. A un B grupās spēkojās pēc ranga astoņas spēcīgākās izlases, bet C un D grupās bija pārējās astoņas valstsvienības. Divas A un B grupas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, bet vājākās A un B grupas vienības ar C un D grupu spēcīgākajām komandām savā starpā spēkojās astotdaļfinālā.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem “Arēnā Rīga” un “Elektrum” Olimpiskajā centrā notiks līdz svētdienai.