Zviedrijas florbolisti triumfē pasaules čempionātā

11/12/2021 23:45
Zviedrijas florbola izlase

Par pasaules čempioniem sestdien Helsinkos kļuva Zviedrijas florbolisti. Finālā zviedri ar 5:4 (0:2, 3:0, 3:2) pieveica mājiniekus somus.

Ar Justus Kainulainena un Ēmeli Salina metieniem mājinieki panāca 2:0 vadību. Uz to zviedri atbildēja ar četriem “goliem” no 25. līdz 51.minūtēi. Ar vēl diviem Kainulainena gūtiem vārtiem somi rezultātu 53.minūtē izlīdzināja. Tomēr pēdējais vārds spēlē piederēja nu jau deviņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem, 59.minūtē izceļoties Tobiasam Gustafsonam, bet 12 sekundes pirms mača beigām bumbiņu tukšos vārtos raidot Hampusam Ārenam – 6:4.

Bronzas medaļas izcīnīja Čehija, kas pagarinājumā ar 4:3 (1:1, 0:1, 2:1, 1:0) pieveica Šveici. Mareks Benešs uzvarētāju rindās izcēlās ar trim (1+2) rezultativitātes punktiem, arī piespēlējot uzvaras vārtu guvumā Filipam Langeram pagarinājuma piektajā minūtē. Langers 76 sekundes pirms pirmā pārtraukuma nerealizēja soda metienu, bet Jirži Bešta 33.minūtē bumbiņu raidīja savos vārtos, dodot Šveicei iespēju izvirzīties vadībā ar 2:1. Jans Burki 42.minūtē panāca 3:1 šveiciešu labā, taču čehi atspēlējās.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sestdien mačā par piekto vietu apspēlēja Norvēģiju ar 4:2 (0:0, 3:0, 1:2), bet spēlē par septīto vietu Igaunija pagarinājumā ar 7:8 (1:3, 3:3, 3:1, 0:1) zaudēja Slovākijai. Grupu turnīrā komandas spēlēja katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm bija duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm. Caur kvalifikācijas turnīriem 35 izlasēm kopumā bija iespēja izcīnīt 13 ceļazīmes. Vietu pasaules čempionātā jau bija nodrošinājuši pašreizējie čempioni somi, bet, lai popularizētu šo sporta veidu arī Ziemeļamerikā, automātisku vietu sacensībās ieguva arī Kanāda un ASV.