Zviedrijas handbolisti ar soda metienu mača beigās triumfē Eiropas čempionātā

30/01/2022 21:46
Zviedrijas handbola izlase

Zviedrijas vīriešu handbola izlase svētdien Budapeštā uzvarēja 2022.gada Eiropas čempionātā, titulu nodrošinot mača beigās ar realizētu soda metienu. Zviedrijas handbolisti finālā ar rezultātu 27:26 (12:13) uzvarēja Spāniju un piekto reizi vēsturē kļuva par Eiropas čempioniem.

Otrā puslaika otrajā pusē rezultāts svārstījās no neizšķirta līdz plus diviem vārtiem Zviedrijas izlasei, bet priekšpēdējā minūtē Žoans Kanjeljass panāca 26:26. Zviedru pēdējā uzbrukumā Kanjeljass stājās ceļā Niklasam Ēkbergam, kurš tika pie iespējas izpildīt soda metienu un, hronometram rādot nospēlētas 60 minūtes, pārspēja Gonsalo Moreno.

Ēkbergs un Oskars Bergendāls bija rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar pieciem gūtiem vārtiem, bet Spānijas izlasē sešus vārtus guva Adrians Treho un Aleišs Gomess. Par mača labāko spēlētāju tika atzīts zviedru vārtsargs Andrēass Palika, kurš atvairīja 11 metienus un guva vienus vārtus. Zviedrijas handbolisti čempionu tronī atgriezušies pēc 20 gadu pārtraukuma un ar piecām zelta medaļām ir tituliem bagātākā izlase Eiropas čempionātos.

Spānijas handbolisti spēlēja savā ceturtajā finālā pēc kārtas, taču viņiem neizdevās atkārtot iepriekšējo divu meistarsacīkšu veikumu, kad spāņi izcīnīja savus pirmos titulus.  Savā starpā abas izlases finālā tikās trešo reizi. 1998.gadā ar 25:23 pārāki bija zviedri, bet 20 gadus vēlāk spāņi revanšējās ar 29:23.

Mačā par bronzas medaļām Dānija ar rezultātu 35:32 (13:14) pagarinājumā uzvarēja Franciju.  Dāņiem desmit vārtus guva Jākobs Tandrups Homs, bet francūžiem astoņas reizes izcēlās Kentēns Maē. Sacensībās piedalījās 24 komandas, kas bija sadalītas sešās grupās. Divas labākās katras grupas vienības ieguva tiesības cīnīties otrajā grupu turnīrā, kurā katrā no divām grupām bija pa sešām komandām. Pirmo divu vietu ieguvējas iekļuva pusfinālā, bet trešo vietu ieguvējas tikās cīņā par piekto vietu.