20 gadus vecs slovēnis triumfē “Vuelta a Espana” 13. posmā

Tadejs Pogačars, sportazinas.com
Tadejs Pogačars | Foto: twitter.com/lavuelta

Divdesmitgadīgais slovēņu riteņbraucējs Tadejs Pogačars no “UAE-Team Emirates” komandas piektdien svinēja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “” 13.posmā, bet otrajā vietā finišējušais viņa tautietis Primožs Rogličs palielināja savu pārsvaru kopvērtējumā.

Piektdien riteņbraucējiem bija jāveic 166,4 kilometri, kuros bija jāpieveic septiņi kategorizētie kāpumi, no kuriem pats smagākais bija posma pēdējos kilometros.

Aptuveni 70 kilometrus pirms finiša atrāviena pārsvars pār Rogliča pārstāvētās “Jumbo-Visma” kontrolēto peletonu sasniedza septiņas minūtes. Tuvojoties sacensību beigām, peletonā vadību pārņēma “Astana” komanda, ar kuras palīdzību līderu pārsvars tika sadeldēts.

Izšķirošie posma notikumu risinājās “Los Machucos” kalnu pārējā, kurā trīsarpus kilometrus pirms finiša pusminūtes pārsvaru iekrāja francūzis Pjērs Latūrs (“AG2R La Mondiale”). Viņam sekoja grupa ar abiem slovēņiem, diviem kolumbiešiem Nairo Kintantu (“Movistar”) un Migelu Anhelu Lopesu (“Astana”), kā arī spāni Alehandro Valverdi (“Movistar”). Abi slovēņi sāka kāpināt tempu, kā rezultātā kā pirmie cīņu neturpināja kolumbieši, bet trīs kilometrus pirms finiša atpalika arī Valverde.

Kad līdz posma finišam bija palicis pusotrs kilometrs, abi Slovēnijas sportisti smagajā kāpumā noķēra Latūru. Trijotnei sekoja abi “Movistar” riteņbraucēji Valverde un Kintana, kuriem gan neizdevās izjaukt slovēņu dubultuzvaru. Rogličs ļāva savam tautietim pirmajam šķērsot finiša līniju, abiem sacensības beidzot pēc četrām stundām 28 minūtēm un 26 sekundēm.

Finiša spurtā trešo vietu izrāva Latūrs, kurš aiz sevis atstāja abus “Movistar” sportistus, liedzot viņiem iegūt bonusa sekundes kopvērtējumā. Šī trijotne un polis Rafals Majka (“BORA – hansgrohe”) uzvarētājam zaudēja 27 sekundes.

Šī gada Kalifornijas tūres un Algarves velobrauciena uzvarētājs Pogačars Spānijā debitē lielajās tūrēs, bet jau pirmajos 13 posmos ticis pie divām uzvarām. Neskaitot komandu braucienos, viņš ir jaunākais “Vuelta a Espana” posma uzvarētājs kopš 1981.gada.

Sestdien būs 188 kilometru garš līdzenumu posms, kas vairāk būs piemērots sprinteriem un nenesīs lielas pārmaiņas kopvērtējumā.

Kopvērtējumā Rogličs savu tuvāko sekotāju Valverdi apsteidz par divām minūtēm sekundēm. Trešais ar trīs minūšu un vienas sekundes deficītu ir Pogačars, aiz kura ir Lopess un Kintana.

Velobrauciens noslēgsies nākamajā svētdienā Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par