24 tālmetieni astoņās spēlēs – Bertāns šosezon var kļūt par “Wizards” rekordistu

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () sezonas turpināšanas scenārijs ir neoficiāli izziņots. Tā ietvaros katrai šīs līgas vienība būs jāizspēlē vēl astoņas spēles regulārajā čempionātā.

Tas nozīmē, ka Vašingtonas “Wizards” otrs rezultatīvākais spēlētājs šosezon var labot kluba rekordu vienas sezonas laikā realizētajos trīspunktu metienos.

Bertāns šosezon ir iemetis 200 trejačus, bet rekords pieder Bredlijam Bīlam, kurš 2016./17. gada sezonā realizēja 223 trīspunktu metienus.

Līdz ar to Dāvim ir dotas astoņas spēlēs, kurās viņam jāiemet kopumā 24 tālmetieni. Matemātika ir vienkārša, proti, vidēji trīs precīzi trejači mačā.

Jau ziņots, ka Bertāns ir līgas līderis savdabīgā statistikas rādītājā. Proti, Dāvis visā NBA vislabāk realizē tālmetienus, kas ir vismaz no 28 pēdu jeb 8,53 metru attāluma no groza. Jāatgādina, ka NBA tālmetienu līnija ir 23 pēdu un deviņu collu attālumā, kas ir 7,24 metri.

Bertāns šajā sezonā izmetis 91 metienu no vismaz 8,53 metriem, bet realizējis 45 no tiem. Tas ļauj sasnigt 49,5% precizitāti un pirmo vietu visā līgā. Šajā statistikā tiek ņemti vērā tikai tie spēlētāji, kuri izmetuši vismaz 25 metienus no šādas distances.

Bertānam šī ir karjeras labākā sezona. Latvietis ir otrs rezultatīvākais Vašingtonas komandas spēlētājs ar vidēji gūtiem 15,4 punktiem aiz Bredlija Bīla (30,5). Viņš šogad debitēja arī tālmetienu konkursā NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur izcīnīja trešo vietu. Bertāns šajā sezonā vienā mačā izmet vidēji 8,7 trīspunktu metienus un realizē 42,4% no tiem, kas, ņemot vērā izmesto metienu daudzumu, ir ļoti augsts rādītājs.

NBA sezona turpināsies ar 22 komandu dalību Orlando esošajā Disnejlendā. 16 “play-off” zonā esošajām vienībām no abām konferencēm vieta turpmākajā turnīrā ir garantēta, taču no papildus sešās komandām, kam dota iespēja, no Austrumu konferences uz Orlando brauks tieši “Wizards”, kas šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu kopvērtējumā.

Apskatnieki nopludina NBA plānu – visi latviešu spēlētāji turpinās sezonu

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par