3×3 basketbolisti pirms OS kvalifikācijas dažādos sastāvos aizvadīs vairākus pārbaudes turnīrus

21/03/2024 13:02
Nokopēts
Agnis Čavars, Kārlis Lasmanis, Zigmārs Raimo

Latvijas labākie 3×3 basketbolisti, gatavojoties olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, marta pēdējās divās nedēļās dažādos sastāvos piedalīsies vairākos pārbaudes turnīros, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

Februārī startējušo četru turnīru seriālu “Pro League 3×3 Hoops Factory Edition” noslēgs divas sacensības Tulūzā (23./24. un 30./31. martā). Uz Franciju dosies Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Gustavs Lācis un Zigmārs Raimo, kuri spēlēs ar nosaukumu “Kandava/Turība”. Pirmajos divos posmos Latvijas komanda, startējot dažādos sastāvos, izcīnīja trešo un sesto vietu.

Savukārt komanda “Latvija 3×3” ar sešu spēlētāju spēkiem startēs Spānijas “Super Liga Pro” trijos turnīros. Paredzams, ka 22. un 23. martā Barselonā spēlēs Kristaps Čavars, Mārcis Osis, Roberts Smildzējs un Artūrs Strēlnieks, 26. un 27. martā Žironā – Kristaps Čavars, Mārcis Osis, Edgars Krūmiņš un Artūrs Strēlnieks, bet 30. un 31. martā Barselonā – Agnis Čavars, Mārcis Osis, Edgars Krūmiņš un Roberts Smildzējs.

Jau 4. aprīlī Latvijas izlase sešu spēlētāju sastāvā dosies uz Tālajiem Austrumiem, lai aklimatizētos pirms cīņas par ceļazīmi uz Parīzes spēlēm. Latvijas 3×3 basketbolistiem ir trīs iespējas kvalificēties. Pirmā – Universālajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kas notiks no 12. līdz 14. aprīlim Honkongā.

Latvijas komanda grupas turnīrā 12. aprīlī plkst.11:45 sacentīsies ar Mongolijas un plkst.13:10 – ar Jaunzēlandes komandām, bet 13. aprīlī plkst.11:45 ar Ēģiptes vienību. Otrajā grupā spēlēs Nīderlandes, Austrijas, Šveices un Honkongas vienības. Pa divām labākajām 14. aprīlī izspēlēs pusfināla spēles un finālmaču, kura uzvarētāji saņems ceļazīmi uz olimpisko turnīru Parīzē.

Latvijas komandai rezervētas tiesības piedalīties vēl divos olimpiskajos kvalifikācijas turnīros: 3.-5. maijā Japānā (1 ceļazīme) un 23.-26. maijā Ungārijā (3 ceļazīmes).

3×3 basketbolisti noskaidro pretiniekus Parīzes OS kvalifikācijas turnīros

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām