Reišulis Ķegumā nenosargā uzvaru EMX250 posmā, Freibergam un Šileikam punkti MXGP ieskaitē

09/06/2024 18:40
Nokopēts
Kārlis Alberts Reišulis

EMX250

Latvijas motosportists Kārlis Alberts Reišulis svētdien Ķegumā ieņēma otro vietu Eiropas motokrosa čempionāta sestā posma sacensībās 250 kubikcentimetru klasē (EMX250).

Sestdien pirmajā braucienā Reišulis piekāpās nīderlandietim Kāsam Falkam, bet svētdien otrajā braucienā ātri kļuva par līderi. Finišējot pirmajā vietā, latvietis būtu uzvarējis arī posmā, taču kā Falku, tā Reišuli pēdējos apļos apdzina itālis Valērio Lata. Vēl no latviešiem Mairis Pumpurs finišēja 13., Markuss Kokins – 16., bet Roberts Lūsis – 21.pozīcijā.

Posmā ar 45 punktiem uzvarēja Falks, 44 punkti bija Reišulim, bet vēl par punktu mazāk guva Lata. Pumpurs ar 17 punktiem bija desmitais, Kokinam 13 punkti deva 15.vietu, bet Lūsis pie punktiem netika un tika klasificēts 27.pozīcijā.

Savukārt 125 kubikcentimetru klasē (EMX125) otrajā braucienā Markuss Ozoliņš finišēja 11., Jēkabs Kubuliņš – 16., bet Tomass Šaicāns bija 33.vietā. Uzvaru svinēja austrietis Maksimiliāns Ernekers. Ar braucienos gūtajām otro un trešo vietu par posma uzvarētāju kļuva ungārs Noels Zanočs. Ozoliņš ar 28 punktiem bija astotais, Kubuliņš ar deviņiem punktiem – 17., savukārt Šaicāns pie punktiem netika un ierindojās 34.pozīcijā.

EMX250 klasē kopvērtējumā Reišulis ar 149 punktiem ir piektais, bet līderpozīciju ar 244 punktiem ieņem francūzis Matiss Valēns, kurš Ķegumā abos braucienos bija piektajā vietā. EMX125 klasē Ozoliņš ar 128 punktiem atrodas astotajā pozīcijā. EMX250 klasē šosezon vairs nestartē Jānis Mārtiņš Reišulis, kurš ārstē ceļgala krustenisko saišu traumu.

MXGP

Uldis Freibergs un Tomass Šileika pasaules čempionāta motokrosā devītajā posma  – Latvijas “Grand Prix” – guva ieskaites punktus prestižākajā MXGP klasē.

Pirmajā divdesmitniekā finišējušie motosportisti nopelna punktus pasaules čempionāta ieskaitē un Freibergs tos ieguva, pirmajā braucienā finišējot 17.vietā. Tuvu tam bija arī Šileika, kurš vēl dažus apļus pirms finiša bija priekšā Freibergam, taču viņam dubļainajā trasē neizdevās noturēties labāko 20 pulkā. Otrajā braucienā Šileika bija 18., bet Freibergs finišēja trīs sekundes pēc viņa un bija pozīciju zemāk.

Pirmajā braucienā labāko sešiniekā bija četri nīderlandieši, uzvaru izcīnot Džefrijam Herlingsam. Otrais bija slovēnis Tims Gajsers, bet aiz viņa divi uzvarētāja tautieši Glens Koldenhofs un Braians Bogerss. Otrajā braucienā pirmais finišēja spānis Horhe Prado, revanšējoties par pirmajā braucienā piedzīvoto kritienu, tālāk sekoja Gajsers, Herlingss, Koldenhofs un Bogerss, bet pirmo sešinieku noslēdza šveicietis Žeremī Sīvers.

Posmā ar 45 punktiem uzvarēja Herlingss, otrais bija Gajsers ar 44 punktiem, 39 punkti bija Prado, bet 38 – Koldenhofam. Freibergs guva sešus punktus un bija 19., bet Šileika ar trīs punktiem ierindojās 23.pozīcijā.

MXGP klasē šosezon vairs nestartēs Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass, kurš pagājušā nedēļas nogalē Vācijas posmā guva traumu. Pasaules čempionātā kopvērtējuma līderis ar 454 punktiem ir Gajsers, kurš par četriem punktiem apsteidz Prado, bet 386 punktus iekrājis Herlingss. Jonass ar 274 punktiem atrodas astotajā pozīcijā.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām