Abas Latvijas 3×3 komandas iekļūst Serbijas “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālā

13/07/2019 20:53

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket” un “Ventspils Ghetto” sestdien Serbijā kvalificējās “Challenger” sērijas posma ceturtdaļfinālam.

Grupu turnīrā ar otro numuru izliktā “Rīga Ghetto Basket”, kurā spēlē Nauris Miezis, Artūrs Strēlnieks, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, pirmajā spēlē ar 19:18 pārspēja Francijas vienību “Aderim”, kurai piešķirts desmitais numurs.

Rezultatīvākais “Rīga Ghetto Basket” vienībā bija Miezis, kurš izcēlās ar 11 punktiem, bet Čavars iemeta sešu punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Uzvaru pār šo komandu guva arī ar devīto numuru izliktā “Ventspils Ghetto” vienība, kuras sastāvā spēlē Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Ginters un Armands Seņkāns. “Ventspils Ghetto” ar 16:14 pārspēja francūžus. Rezultatīvākais ar astoņiem gūtiem punktiem bija Ginters, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Savukārt pēdējā grupu turnīra spēle Latvijas komandām bija jāaizvada savā starpā, kur pārāka ar 21:18 izrādījās Ventspils komanda. Uzvarētāji vēl dažas minūtes līdz spēlēm beigām bija iedzinējos ar 12:16, tomēr rīdzinieki bija sakrājuši piezīmju normu, ko arī veiksmīgi izmantoja pretinieki. Miezis centās mainīt spēles rezultātu ar tālmetieniem, tomēr nesekmīgi.

Šajā mačā “Riga Ghetto” komandā deviņus punktus guva Miezis, bet ventspilniekiem deviņus punktus iemeta Pāže.

Sacensību turpinājumā “Riga Ghetto” svētdien spēkosies ar turnīra sesto numuru “Vrbas” no Serbijas, kuri izcīnīja uzvaru D apakšgrupā, bet “Ventspils Ghetto” cīnīsies ar “Ljubljana” no Slovēnijas. Šī komanda turnīrā izlikta ar piekto numuru, bet D apakšgrupā šī komanda palika otrā.

Komandas šajā turnīrā cīnās par dalību Pasaules tūres posmā Prāgā, kas norisināsies no 3. līdz 4. augustam.

Aprīlī “Rīga Ghetto Basket” komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet pirms mēneša Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

“Riga Ghetto Basket” pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīros arī Debrecenā (27.-28. augustā) un Naņdzjinā (12.-13. oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.

3×3 basketbols iekļauts 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.