Ābols: Bronza mums nedeva divreiz vairāk augsta līmeņa hokejistus

02/06/2024 13:08
Nokopēts
Artis Ābols

Hokeja treneris Artis Ābols sarunā ar “LSM.lv” komentējis Latvijas izlases sniegumu pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā pasaules čempionātā Latvijas komanda grupu turnīra pēdējā spēlē ar 3:6 zaudēja ASV, tādējādi jau nākamajā gadā pēc bronzas izcīnīšanas nespējot kvalificēties izslēgšanas spēlēm un ierindojoties devītajā pozīcijā.

“Sašutumam noteikti nav pamata. Bronza mums deva neaizmirstamas emocijas, bet tā mums nedeva divreiz vairāk augsta līmeņa hokejistus. Mēs uzskatām, ka mums jāapspēlē Vācija un Slovākija… Slovākijas izlasē spēlēja trīs hokejisti no Slovākijas līgas – otrais vārtsargs, kā arī septītais un astotais aizsargs. Visi pārējie spēlē Eiropas augstākajās līgās vai AHL un NHL. Vācijai 19 spēlētāji bija no DEL [Vācijas augstākā līga], pieci no NHL un viens no Šveices.

Latvijai no astoņiem aizsargiem tikai trīs spēlē Eiropas augstākajās līgās. Kopsummā 10 spēlētāji, kuri spēlē Eiropas augstākajās līgās. Vēl jāskaita [Kaspars] Daugaviņš, jo viņš ir meistars. Tas, ka viņš spēlē Slovākijā, neko nenozīmē. Daugaviņš šobrīd ir savas karjeras beigu fāzē, bet viņš allaž ir bijis augsta līmeņa spēlētājs. Ja Slovākijā spēlē Daugaviņš un kāds cits hokejists, kurš nekad nav bijis augsta līmeņa spēlētājs, tad tās ir divas dažādas lietas. Mums ir 10 spēlētāji plus Daugaviņš, kuri spēlē augstā līmenī. Otra puse spēlē zemākā līmenī, bet mēs gribam visu laiku uzvarēt slovākus vai vāciešus,” uzver treneris.

Ābols arī atgādinājis, ka PČ līmenis kļūst arvien augstāks. “Vācija, protams, ir garām. Jau kādu laiku. Bet jāuzmanās būs no visām komandām. Mēs jau dāņus, norvēģus un austriešus neuzskatām par pretiniekiem. Dāņiem bija viens tāds brīdis, kad katru gadu kādu no viņiem draftēja NHL. Dāņiem un norvēģiem jaunie uzreiz sāk spēlēt “Allsvenskan” jeb Zviedrijas otrajā līgā, ja ne Zviedrijas augstākajā līgā. Šīm komandām nāks klāt spēlētāji.

Viegli uzvaramu komandu vairs nav. Pagājušogad bija 7:0 pret Kazahstānu, jo kazahi iepriekšējā dienā bija labi pastrādājuši pret Slovākiju, izpalīdzot mums. Šogad mēs trāpījām uz Vāciju, aizvadot otro spēli divās dienās.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.51
3.61
1.68
5.01
3.71
1.71
2.22
3.13
3.53
1.16
7
11
1.31
5.25
9.75
1.35
-
3.22
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām