Ābols pirms spēles pret Kanādu: Mums tāds līmenis nav nevienam

10/08/2022 10:48
Artis Ābols

Latvijas U20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc pasaules čempionāta pirmajā mačā piedzīvotā zaudējuma Somijai norāda, ka spēlētājiem neko nevar pārmest vien par 55 minūtēm.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokejisti junioru elites divīzijā atgriezās ar zaudējumu 1:6 (0:2, 0:2, 1:1) Somijas vienaudžiem. “Par 55 minūtēm man nav ko pārmest [spēlētājiem],” pēc mača teica Ābols. “Pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem mēs sabrukām un uz laukuma izskatījāmies kā pelavu maisi.”

“Jā, viņi bija labi,” pretiniekus raksturoja Latvijas izlases galvenais treneris. “Bet līdz 1:4 man nebija ko pārmest [saviem spēlētājiem]. Līdz 55.minūtei bija solīdi.” Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā trešā perioda sākumā skaitliskajā vairākumā guva Klāvs Veinbergs, bet Latvijas izlases vārtsargs Bruno Brūveris atvairīja 33 no 39 metieniem. Nākamo maču A apakšgrupā Latvijas hokejisti aizvadīs rīt plkst.01.00, kad mērosies spēkiem ar mājiniekiem kanādiešiem. Maču tiešraidē pārraidīs kanāls TV6.

“Pret Kanādu jāspēlē visas 60 minūtes kā šodien 55,” par nākamajiem pretiniekiem sacīja Ābols. “Tur līmenis ir tik augsts, mums tāds līmenis nav nevienam. Mums jābūt organizētiem un jācīnās,” piebilda galvenais treneris. “Tas ir vienīgais ko varam pretstatīt.” Vēl latviešiem 11.augustā būs spēle ar Slovākiju, bet vēl pēc divām dienām – mačs ar Čehiju. Četras labākās no piecām apakšgrupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā. Pēdējo reizi augstākajā divīzijā Latvija spēlēja 2017.gada sākumā, kad zaudēja visās spēlēs un izkrita uz līmeni zemāku turnīru. Pēc tam, kad Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) diskvalificēja Krieviju, elites divīzijā radās brīva vieta vienai komandai. Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā decembrī uzvarēja Baltkrievija, kas arī diskvalificēta no starptautiskajām sacensībām, tādējādi ceļazīmi uz turnīru ieguva Latvija, kas pēc spēka otrajā čempionātā palika otrā.