Ābols rezultatīvs graujošā uzvarā, Merzļikinam katastrofa Šveicē

03/02/2018 23:52

Šodien dažādās ārzemju hokeja līgās mačus aizvadīja latviešu spēlētāju pārstāvētās komandas. Mūsējo sekmes bija dažādas.

Zviedrijas ”Allsvenskan” līgā Rodrigo Ābols kaldināja viņa pārstāvētās BIK ”Karlskoga” vārtiem bagātīgu uzvaru 6:2 pār ”Troja-Ljungby”. Latvijas trenera Arta Ābola dēls Rodrigo šajā mačā spēlēja otrajā uzbrucēju virknējumā un izcēlās ar rezultatīvu piespēli pirmajā vārtu guvumā.

”Karlskoga” mača gaitā ne reizi neizlaida no rokām pārsvaru un nodrošināja uzvaru pār 12. vietā esošo ”Ljungby”. Jāatzīmē, ka 14 komandu konkurencē ”Karlskoga” ieņem pēdējo vietu ar 51 punktu, kamēr līdere ar 78 punktiem ir ”Timra”.

Savukārt Elvja Merzļikina 3. februāra spēli varētu nosaukt pat melno sestdienu. Latviešu vārtsarga pārstāvētā ”Lugano” smagi zaudēja ”Kloten” 2:7. Latviešu līdzjutējiem šo faktu vēl sāpīgāku padara fakts, ka Elvis ielaida visus vārtus, turklāt, nenospēlējot visu maču.

Merzļikins laukumā pavadīja 40 minūtes jeb divas trešdaļas un šajā laikā ielaida septiņus no 23 pretinieku metieniem, sakrājot katastrofālu atvairīto metienu precizitāti 69,6. Latvieti pēdējā trešdaļā nomainīja Daniels Manzato, kurš gan palika sausā.

Smagais zaudējums licis ”Lugano” noslīdēt uz ceturto vietu turnīra kopvērtējumā un atrasties vienu vietu virs Ronalda Ķēniņa ”Lions”.