Ābols turpina demolēt Zviedriju, taču piekāpjas veiksmīgajam Krastenbergam; izceļas arī citi latvieši

01/09/2022 22:29
Rodrigo Ābols

Šodien aizvadītas vairākas pirmssezonas pārbaudes spēles ar Latvijas hokejistu dalību.

Mačā starp Zviedrijas otrās līgas vienību”Sodertalje”, kuras rindās spēlē Renārs Krastenbergs, un augstākā čempionāta klubu, Rodrigo Ābola pārstāvēto “Orebro”  uzvaru svinēja Krastenbergs un komanda – “Sodertalje” savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 5:3. Rezultatīvi bija abi latvieši. Krastenbergs mača pirmajā periodā rezultātu izlīdzināja (1:1), kamēr Ābols protokolā atzīmējās kā nākamais (2:1). Jāpiemin, ka “Orebro” iepriekšējā spēlē Ābols pretinieku vārtos iemeta divas ripas.

Ar Latvijas hokejistiem piesātinātajā mačā Roberts  Bukarts un Frenks Razgals abi guva vārtus, taču uzvaru svinēja Bukarta pārstāvētais  klubs. Vitkovices ”Ridera”  ar 7:2 pieveica Razgala un cita latviešu hokejista Patrika Ozola pārstāvēto Trenčinas ”Dukla”. Bukarts ar precīzo metienu atzīmējas mača pirmajā periodā, panākot 2:0, kamēr precīzo piespēli uzbrucējs atdeva ceturtajos vārtos. Tikmēr Razgals guva komandas otro golu nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām.

Ja “Ridera” un “Dukla” mačā piedalījās trīs latvieši, tad citā mačā Čehijā šis rādītājs tika pārspēts. Uvis Balinskis guva vārtus Liberecas ”Bili Tygri” 3:4 zaudējumā pret Litvinovas ”Verva”. Litvinovas kluba labā Kristaps Zīle atzīmējās ar rezultatīvu piespēli. Kopā ar Zīli Liberecas klubā spēlē arī Jānis Jaks un Ralfs Freibergs.  Balinskis atklāja mača rezultātu otrā perioda sākumā, kamēr Zīle atdeva precīzu piespēli komandas trešajos vārtos, panākot 3:1 pārsvaru, ko gan “Verva” izlaida.

Citos mačos uzvaras svinēja Māra Bičevska “Mlada Boleslav” (2:1 pēcspēles metienu sērijā pret “Pardubice”) un Kristapa Sotnieka un Oskara Cibuļska “Rytiri” (3:2 pret Prāgas “Slavia”), kamēr Mārtiņš Karsums un “Liptovsky Mikulas” piedzīvoja zaudējumu (1:2 pret “Presov”).