Adetokunbo spēlētāja kartiņa pārdota par gandrīz diviem miljoniem dolāru

Jannis Adetokunbo, sportazinas.com
Jannis Adetokunbo | Foto: Milvoki "Bucks"

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāja Jaņņa Adetokunbo spēlētāja kartiņa izsolīta par 1,81 miljonu ASV dolāru (1,54 miljoni eiro), kas ir basketbola kartiņu pasaules rekords, ziņo žurnālists Derens Rovels.

Tiek vēstīts, ka kartiņu nopircis tas pats cilvēks, kurš pirms sešām nedēļām iegādājās Lebrona Džeimsa spēlētāja kartiņu par 1,8 miljoniem dolāru, uzstādot pasaules rekordu.

Kartiņas sākotnējā cena bija 250 tūkstoši dolāru (ap 216 tūkstošiem eiro), savukārt pasākuma rīkotāji cerēja, ka šoreiz pirkuma cena pārsniegs divus miljonus dolāru (1,7 miljoni eiro).

Aizvadītajā sezonā Adetokunbo 63 pamatturnīra mačos izcēlās ar vidēji 29,5 punktiem, 13,6 atlēkušajām bumbām un 5,6 piespēlēm. Savukārt deviņās “play-off” spēlēs viņam caurmērā 26,7 punkti, 13,8 izcīnītās bumbas zem groziem un 5,7 piespēles.

Jau vēstīts, ka NBA atzinusi “Bucks” līderi Janni Adetokunbo par sezonas MVP, “Grieķu frīkam” šo godu izpelnoties otro gadu pēc kārtas, jo šo apbalvojumu viņš saņēma arī 2019. gadā. Tāpat gan šosezon, gan aizvadītajā sezonā Adetokunbo tika iekļauts turnīra pirmajā simboliskajā pieciniekā.

Nesen basketbolists tikās ar “Bucks” līdzīpašnieku Marku Lasri. Tas notika tajā pašā dienā, kad viņš atsekoja vairākiem simtiem cilvēku “Twitter” un “Instagram”, tajā skaitā Milvoki komandas profilam un visiem komandas biedriem.

ESPN žurnālists Adrians Vodžnarovskis atklāja trīs stundu garas sarunas detaļas – tika apspriests, kā Milvoki vienība var uzlabot sastāvu. Lasri apstiprināja, ka komanda būs gatava samaksāt greznības nodokli (tiek piemērots gadījumos, kad klubs pārsniedz algu griestus). Abas puses vienojās par sarunas turpināšanu pēc tam, kad grieķu zvaigzne atgriezīsies no atvaļinājuma.

Iepriekš “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija atklāja komandas plānus par Adetokunbo. Basketbolistam, kurš pēc nākamās sezonas var kļūt par neierobežoti brīvo aģentu, tiks piedāvāts “super-max” līgums – piecu gadu kontrakts par summu, kura svārstīsies no 221 līdz 233 miljoniem dolāru (187-197 miljoni eiro) atkarībā no algu griestiem.

Tikmēr “Yahoo sports” vēstīja, ka summa varētu sasniegt arī 254 miljonus dolāru jeb 214 miljonus eiro. Tas ir daudz vairāk, nekā var viņam spētu piedāvāt nākamajā vasarā jebkura cita komanda. Ja sportists parakstīs šo līgumu, tas būs visu laiku lielākais kontrakts NBA vēsturē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par