AHL latvieši ar cerību izgaršot NHL kokteili

Kristiāns Rubīns, sportazinas.com
Kristiāns Rubīns | Foto: Toronto "Marlies"

Kamēr lielā līga NHL ieskrienas pēc “Zvaigžņu spēles” atvaļinājuma, Amerikas hokeja līgā brīvlaiks vēl turpinās un latviešiem ir iespēja atpūsties. Tikai viens mūsējais spēlēja AHL “Zvaigžņu spēlē”, bet turnīrā piedalās vēl trīs latvieši.

Šajā latviešu četrotnē neiekļāvās divi Kolumbusas “Blue Jackets” sistēmas vārtsargi, jo pašlaik viņi pieskaitāmi NHL. Elvis Merzļikins roka zvaigznes cienīgā sniegumā ir kļuvis par līgas spīdekli, bet Matīss Kivlenieks ar uzvaru debijas spēlē arī licis par sevi runāt. Atgriežoties “Blue Jackets” pirmajam numuram Jonasam Korpisalo, AHL komandā atgriezīsies Kivlenieks, kurš turpinās cīnīties par pirmā vārtsarga posteni.

Pagājušajā sezonā līgu pārstāvēja pieci latvieši, no kuriem tikai divi bija stabili fārmklubnieki. Ņikita Jevaplovs jau otro sezonu nobāzējies Monreālas “Canadiens” fārmklubā, savukārt Kivlenieks tagad ir starp NHL un AHL. Balcers un Teodors Bļugers pusi sezonu aizvadīja NHL, bet tagad pingvīns kļuvis par stabilu Pitsburgas vērtību. Līdz ar šo sezonu fārmklubu pulkam pievienojies pagājušās sezonas ECHL čempions Kristiāns Rubīns.

Tuvākie hokejisti AHL līmenim ir ECHL spēlējošie Renārs Krastenbergs un Kristofers Bindulis. Uzbrucējs Krastenbergs 34 spēlēs atzīmējies ar 21 (8+13) punktu. Viņam šis ir līguma pēdējais gads, savukārt aizsargs Bindulis 30 mačos sakrājis astoņus (3+5) punktus un arī viņam šogad beidzas līgums. Tagad pievērsīsimies tiem latviešiem, kuri pārstāv AHL un, kuri no viņiem varētu tikt izsaukti uz NHL.

Rūdolfs Balcers – 23 sp. 10+17

Liepājnieks otro reizi karjerā piedalījās AHL “Zvaigžņu spēlē”, šajā reizē viņš atzīmējās ar skaistiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Šāda veida statistika fārmkluba rindās uzbrucējam ir diezgan ierasta. Kad visi viņu verbāli cēla uz NHL, tad beigās tāds čuš vien sanāca. Septiņās spēlēs viena rezultatīva piespēle, kas latvieša akcijas tāpat daudz nemaina. Balcers spēlē Belvilas “Senators” vadošajā trijniekā, bet komanda no visu latviešu pārstāvētajām atrodas visaugstāk – trešajā vietā Austrumu konferencē.

Ņemot vērā, ka Otavas “Senators” pamazām rāpjas ārā no bedres, tad komanda, iespējams, mainīs prom spēlētājus. Tajā brīdī Balceram lielajā komandā atrastos īstā vieta, kas ir pirmie divi uzbrucēja trijnieki un vairākums. Ja tomēr izsaukums neseko, tad ir iespēja turpināt pildīt pārliecības bāku AHL.

– 21 sp. 2+8

Pagājušās sezonas Zviedrijas līgas piektais labākais snaiperis (18) Ābols sezonu Ziemeļamerikā iesāka no nulles punkta. Spēles laiks AHL komandā nebija garantēts, tāpēc nācās doties līgu zemāk (ECHL), kur četrās spēlēs centra uzbrucējs atzīmējās ar trim vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli. Spēles garšu nedaudz atguvis, Ābola ceļš veda atpakaļ uz Springfīldu.

Lai izkarotu treneru uzticību hokejistam nākas arī vicināt dūres.

Līgums ar Floridas “Panthers” komandu Ābolam ir uz vēl vienu sezonu, tāpēc šo var nosaukt par adaptācijas sezonu. Pirms “Zvaigžņu spēles” pārtraukuma latvietis pēdējās četrās spēlēs iekrāja piecus (1+4) punktus, spēlējot trešajā un ceturtajā virknējumā. Rezultāta veidošanu no Ābola prasīs nākamajā sezonā, līdzīgi kā no somu talanta Aleksi Heponiemi, kurš 34 spēlēs arī nav bijis diez ko rezultatīvs – tikai deviņi (1+8) punkti.

Springfīldas “Thunderbirds” ar 52 punktiem 46 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferences tabulā.

Kristiāns Rubīns – 30 sp. 1+7

Augumā raženais latviešu aizsargs (194 cm, 100 kg) jau saņēmis iesauku man mountain [cilvēks kalns – tulk]. Pagājušā gada decembrī Rubīns guva savus pirmos vārtus AHL.

Toronto “Maple Leafs” organizācija Ziemeļamerikā tiek uzskatīta par profesionālāko vietu, kur attīstīties jaunajiem spēlētājiem. Rubīnam ir lieliska iespēja savas profesionālās karjeras pirmajos gados ielikt stabilus pamatus. Latvietis dalīti spēlē otrajā un trešajā aizsargu pārī kopā ar 2012. gada 25. numuru Džordanu Šmalcu, kurš karjeras lielāko daļu aizvadījis AHL.

Iespēja saņemt izsaukumu uz lielo komandu ir niecīga, jo NHL Toronto kluba rindās spēlē tikai talantīgākie. Savukārt nākotnes priekškaru paverot, var cerēt, ka Rubīns izkaros vietu AHL komandas pirmajā pārī. Svarīgākais gan būs noslēgt jaunu līgumu ar komandu, jo šajā sezonā beidzas saistības ar kļavu lapām.

Toronto “Marlies” vienībai šosezon iet diezgan čābīgi. Pēdējās astoņās spēlēs ir izcīnīta tikai viena uzvara. Austrumu konferencē komanda ierindojas 11. vietā, vienu pozīciju zem Jevpalova pārstāvētās komandas.

Ņikita Jevpalovs – 45 sp. 5+7

Pēc iespētā līdz šim rādās, ka latviešu uzbrucējam šī būs sezona ar vismazāk punktiem AHL.

Jevpalovs ir AHL līmeņa spēlētājs, bet izsaukums uz NHL karjeras laikā ir maz ticams. Hokejistu lielākoties iespēlē trešajā vai ceturtajā uzbrucēju trijniekā. Lavālas “Rocket” rindās latvietis ir otrs rezultatīvākais labās malas uzbrucējs. Līdz sezonas noslēgumam nepieciešams iekrāt punktus, lai parakstītu līgumu AHL arī nākamajā sezonā.

Komanda ar 49 gūtiem punktiem ierindojas desmitajā vietā Austrumu konferencē.

Kas tālāk?

Tālāk latviešu pārstāvētās komandas cīnīsies par vietu izslēgšanas spēlēs. Toties nākamajā sezonā ir gaidāmi latviešu papildinājumi, vismaz tādas ir pašreizējās ekspektācijas. Kā vienu no variantiem jau minēju Krastenbergu, bet pulku varētu papildināt arī koledžas (NCAA) hokejisti.

Pēdējo sezonu NCAA aizvada trīs latviešu hokejisti, kuriem karjeras iespējas Ziemeļamerikā var pavērties plašā mērogā. Haralds Egle otro sezonu pēc kārtas uzņēmis pamatīgus apgriezienus, šosezon 25 spēlēs iekrāti (12+16) 28 punkti. Pēdējā pasaules čempionāta viens no pārsteigumiem Jānis Jaks 24 mačos nopelnījis desmit (3+7) punktus.

Absolventu pulkam pievienosies arī NHL drafta 2015. gada 130. izvēle Kārlis Čukste, kurš šosezon, iespējams, noslēgs līgumu ar Sanhosē “Sharks” vienību. Pagājušajā sezonā jau klīda runas, ka haizivis varētu vienoties ar latvieti, bet paraksti uz līguma vēl netika likti. Čukste ir savas komandas labākais aizsargs, kurš šosezon izpelnījies kapteiņa asistenta uzšuvi. Mūsu platuma grādos aizsargs hokeju nav spēlējis kopš 2015. gada, kaut arī bijis gaidīts Latvijas izlases sastāvā. Viens no intriģējošākajiem jaunajiem Latvijas hokeja talantiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par