Airētāji Vilde un Lagzdiņš neiegūst ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm

21/05/2021 13:42

Smaiļotājam Artūram Vildem un kanoe airētājam Robertam Lagzdiņam piektdien Krievijā Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensību finālā neizdevās nopelnīt tiesības vasarā startēt Japānā. Abi sportisti dienu iepriekš pārvarēja pusfinālu, tāpēc piektdien bija tiesīgi cīnīties par vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Smaiļotājs Vilde finālā 1000 metrus veica trīs minūtēs un 55,660 sekundēs, ieņemot pēdējo jeb devīto vietu.  Uzvaru un tiesības piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja ķīnietis Dongs Džans, kurš latvieti apsteidza par nedaudz vairāk nekā desmit sekundēm. Džans pēc ceturtdienas sacensībām sarunā ar organizatoriem neslēpa, ka vēsie laika apstākļi Krievijā viņam bijis kaut kas līdz šim neierasts.

Tikmēr kanoe airētājs Lagzdiņš desmit sportistu konkurencē finālā ar laiku četras minūtes un 22,604 sekundes ieņēma astoto vietu. Uzvaru svinēja moldāvs Sergejs Tarnovšči, kurš Lagzdiņu apsteidza par nepilnām astoņām sekundēm. Ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm nopelnīja fināla uzvarētājs.

Jau ziņots, ka pusfinālā Vilde savā airējumā ar laiku trīs minūtes un 33,832 sekundes izcīnīja otro vietu un tiesības startēt finālā. Savukārt Lagzdiņš pusfinālā finišu sasniedza pēc četrām minūtēm un 1,384 sekundēm. Zīmīgi, ka ar identisku laiku finišēja spānis Davids Bareiro, abiem sportistiem dalot trešo vietu. Turpat Barnaulā līdz svētdienai norisināsies Pasaules kausa sacensības.

Savukārt Latvijas smaiļotāji Roberts Akmens un Aleksejs Rumjancevs piektdien Krievijā Pasaules kausa (PK) posmā 200 metru airējumā pārvarēja priekšsacīkstes, bet pusfinālā sasniegtie rezultāti nodrošinājuši dalību finālā. Akmens savā airējumā finišēja pēc 36,836 sekundēm un ieņēma otro vietu, kā arī nopelnīja iespēju startēt pusfinālā.

Nākamajā airējumā Rumjancevs finiša līniju šķērsoja pēc 37,272 sekundēm, arī izcīnot otro vietu un tiesības piedalīties pusfinālā. Vēlāk abiem sportistiem pusfinālā izdevās demonstrēt labu sniegumu, kā rezultātā nopelnīta vieta A finālā. Rumjancevs savā airējumā ar laiku 36,907 sekundes bija trešais un kā pēdējais ieguva tiesības startēt A finālā.

Uzvarētājs Artūrs Seja no Lietuvas viņu apsteidza par nepilnu pusotru sekundi. Tikmēr Akmens savā airējumā finišēja pēc 38,145 sekundēm un izcīnīja otro vietu. Līderis no Gruzijas Badri Kavelašvili Latvijas sportistu apsteidza par nepilnām trim sekundes desmitdaļām. Vietu finālā nopelnīja katra pusfināla trīs labāko laiku īpašnieki. Ceturtās līdz sestās vietas ieguvēji B finālā cīnīsies par desmito vietu. Fināls 200 metru airējumā paredzēts sestdien.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….