Aizraujošā sacīkstē Sainss gūst pirmo uzvaru karjerā, Šūmahers pirmo reizi finišē punktos

03/07/2022 19:22
Nokopēts
Karloss Sainss

Šodien Pirmās formulas (F-1) sezonas 10. posmā Lielbritānijas “Grand Prix” savu pirmo uzvaru karjerā izcīnīja “Ferrari” braucējs Karloss Sainss, aiz sevis atstājot Serhio Peresu no “Red Bull” un Lūisu Hamiltonu no “Mercedes”. Neveiksmīga sacīkste izvērtās čempionāta līderim Maksam Verstapenam, kurš saskārās ar formulas problēmām un sacīkstes pabeidza septītajā vietā, bet tajā pašā laikā pirmo punktus savā F-1 karjerā ieguva “Haas” pilots Miks Šūmahers, kurš finišēja astotais.

Lielisku startu nodemonstrēja “Red Bull” līderis Verstapens, kurš uzreiz pārliecinoši tika garām Karlosam Sainsam. Pirmajā līkumā notika arī vairākas sadursmes, kuru dēļ trasē tika parādīti sarkanie karogi. Pēc šiem incidentiem no sacīkstēm bija spiesti izstāties “Mercedes” pilots Džordžs Rasels, Aleksandrs Albons no “Williams” un Guaņju Džou no “Alfa Romeo”. Savukārt līdz sacīkstes atsākšanās brīdim formulas spēja salabot Estabans Okons no “Alpine” un Juki Tsunoda no “AlphaTauri”.

Šaušalīgu avāriju piedzīvoja tieši Džou, kura formula tika apgāzta un tā lielā ātrumā ieslīdēja riepu sienā un barjerā. Incidents radās, jo “AlphaTauri” pārstāvis Pjērs Gaslī aizķēra Rasela formulas aizmugurējo riteni, kas izraisīja tālāku sadursmi ar Džou. Vēlāk braucējs veiksmīgi izkļuva no formulas un nonāca mediķu aprūpē, tāpat uz medicīnas centru devās arī Albons. Jaunākā informācija liecina, ka Džou ir pie samaņas un jūtas “salīdzinoši labi”. Ķīnietim gan vēl tiks veiktas dažādas medicīniskās pārbaudes, lai gūtu skaidrību par viņa veselības stāvokli. Šobrīd jau kļuvis zināms, ka sportists spēj runāt un viņam nav konstatēti lūzumi.

Pēc saspringtajiem notikumiem sacīkstes sākumā sacensību atsākšana norisinājās no starta pozīcijām, kurās piloti bija kvalificējušies. Tas nozīmēja, ka Sainss atkal startēja no pirmās vietas. Otrais starts šajā posmā izrādījās saspringtāks starp līderiem, kur visos pirmajos līkumos norisinājās sīvas cīņas starp abiem “Red Bull” un “Ferrari” pārstāvjiem. Pozīcijas pirmajos apļos palika nemainīgas, bet piektā apļa noslēgumā boksos nācās doties “Red Bull” pilotam Serhio Peresam, kurš uzreiz pēc starta nelielā sadursmē ar konkurentiem sabojāja savas formulas priekšējo antispārnu.

10. aplī kļūdījās līderis Sainss, nedaudz izslīdot ārpus trases, kas ļāva Verstapenam tikt garām “Ferrari” braucējam. 12. aplī Sainss savu pozīciju atguva, jo Verstapens bija sabojājis riepu, kas piespieda viņu doties boksos mainīt riepas. Atgriežoties atpakaļ trasē, Verstapens savai komandai norādīja, ka formulai pavisam noteikti kaut kas nav kārtībā, bet vēlāk vienība apstiprināja, ka atlūzas no citām formulām ir sabojājušas “Red Bull” mašīnas grīdu, kas noteikti ietekmēs Verstapena ātrumu, taču ne tik ļoti, lai būtu jāizstājas.

21. aplī tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties otrs “Alfa Romeo” braucējs Valteri Botass. Desmit apļus vēlāk “Ferrari” piloti saņēma norādi, ka viņiem savā starpā ir jāapmainās vietām, Leklēram nonākot līderpozīcijā. Ļoti vēlu jeb 34. aplī savu pirmo boksu apmeklējumu izpildīja Lūiss Hamiltons no “Mercedes”, bet zvaigžņotais braucējs trasē atgriezās aiz abiem “Ferrari” pārstāvjiem.

39. aplī problēmas ar formulu radās Estabanam Okonam no “Alpine”, kas lika trasē doties drošības mašīnai, jo “Alpine” braucēja formula apstājās trases vidū. Gandrīz visi piloti izmantoja šo situāciju, lai dotos boksos pakaļ jaunam riepu komplektam, bet to neizdarīja līderis Leklērs, kurš trasē palika ar cietā sastāva riepām. Pēc drošības mašīnas došanās malā ļoti interesanti notikumi norisinājās pirmajās pozīcijās. Par līderi spēja kļūt Sainss, bet trešajā vietā nonāca Peress, kurš skaisti apsteidza Hamiltonu.

45. aplī izcila cīņa norisinājās starp Leklēru, Peresu un Hamiltonu, kuras sākumā otrajā vietā nonāca Peress, savukārt vēlāk Leklērs savu pozīciju zaudēja arī Hamiltonam, bet visiem priekšā pārliecinoši brauca un finišēja Sainss, kurš arī uzrādīja ātrāko apļa laiku, nopelnot papildus punktu.

“Alfa Romeo” ķīniešu pilots piedzīvo šaušalīgu avāriju Lielbritānijas posma pirmajā līkumā (VIDEO)

Braucēju kopvērtējums

Vieta Pilots Punkti
1 Makss Verstapens Red Bull 181
2 Serhio Peress Red Bull 147
3 Šarls Leklērs Ferrari 138
4 Karloss Sainss Ferrari 127
5 Džordžs Rasels Mercedes 111
6 Lūiss Hamiltons Mercedes 93
7 Lando Noriss McLaren 58
8 Valteri Botass Alfa Romeo 46
9 Estabans Okons Alpine 39
10 Fernando Alonso Alpine 28
11 Pjērs Gaslī AlphaTauri 16
12 Kevins Magnusens Haas 16
13 Daniels Rikjardo McLaren 15
14 Sebastians Fetels Aston Martin 15
15 Juki Tsunoda AlphaTauri 11
16 Guaņju Džou Alfa Romeo 5
17 Miks Šūmahers Haas 4
18 Aleksandrs Albons Williams 3
19 Lenss Strols Aston Martin 3
20 Niko Hilkenbergs Aston Martin 0
21 Nikolass Latifi Williams 0

Konstruktoru kauss

Vieta Komanda Punkti
1 Red Bull 328
2 Ferrari 265
3 Mercedes 204
4 McLaren 73
5 Alpine 67
6 Alfa Romeo 51
7 AlphaTauri 27
8 Haas 20
9 Aston Martin 18
10 Williams 3

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
5.5
4.33
1.55
7
4.75
1.44
5.5
4.5
1.55
1.33
5.25
9
4.75
3.75
1.72
1.6
3.9
5.75
7.25
4.75
1.42
3.6
3.8
1.93
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām