Akmens: Ūdens ir daudz citādāks nekā citur, jo tas ir sālsūdens

03/08/2021 13:59
Roberts Akmens

Tokijas olimpisko spēļu kanālā, kur paredzētas smaiļošanas sacensības, plūst sālsūdens, kas ir smagāks un blīvāks, tāpēc ir krietni grūtāk airēt, sarunā ar žurnālistiem no Latvijas pirmdien atklāja Roberts Akmens.

Olimpisko spēļu debitants Akmens 4.maijā Latvijā vietējās kvalifikācijas sacensībās divos no trim braucieniem pārspēja pieredzes bagāto Alekseju Rumjancevu, tādējādi nopelnot iespēju cīnīties par ceļazīmi uz Tokiju. Deviņas dienas vēlāk Latvijas sportists Segedā Eiropas zonas kvalifikācijas sacensībās izcīnīja otro vietu un ieguva tiesības startēt olimpiskajās spēlēs. Akmens gatavošanās posma pēdējo nogriezni aizvadīja dzimtenē, trenējoties Lielupē. Tokijā sportistam jau izdevies aizvadīt vairākus treniņus sacensību kanālā. “Esmu trenējies gan uz ūdens, gan svaru zālē. Jūtos labi. Ūdens ir daudz citādāks nekā citur, jo tas ir sālsūdens, tādēļ ir krietni smagāks un blīvāks. Daudz grūtāk airēt,” pirmajos iespaidos dalās Akmens, kurš ir ļoti apmierināts ar atmosfēru Tokijā. “Tas ietekmē, ir pavisam citas sajūtas.”

“Ar treneri gatavojāmies, ka būs smagi, tāpēc kārtīgi strādājām pie fiziskās sagatavotības,” atklāj sportists, kurš karjeras laikā kaklā kāris pasaules U-23 čempionāta zelta medaļu. “Par laimi, Latvijā visu laiku bija karsts, tāpēc labi varēju pielāgoties šiem laika apstākļiem. Treniņos ļoti daudz braucu ar pretestību, kas sagaidāms arī šeit.” Akmens olimpiskajās spēlēs startēs 200 metru smaiļošanas sacensībās. Kvalifikācijā piedalīsies 30 sportisti. Akmens nav informēts, ka kāds no sāncenšiem iepriekš treniņus būtu aizvadījis sālsūdenī, tāpēc izteiktu priekšrocību nevienam nebūs. “Nedomāju, ka karstums man sagādās problēmas, jo uz ūdens jūtos labi arī brīžos, kad ir ļoti karsts,” atklāj smaiļotājs. Lai arī olimpiskajā ciematā sportistiem ir pietiekami plaša ēdiena izvēle, Akmens pieturās pie ierastās diētas, kurai sekojis arī Latvijā. Pirms sacensībām sportists nevēlas riskēt. “Izvēle ir liela, un mani tas apmierina. Ēdu to, ko esmu radis ēst, tāpēc pagaidām nevēlos mēģināt kaut ko jaunu,” nosvērtība dzirdama olimpisko spēļu debitanta balsī. “Pēc sacensībām pamēģināšu.”

Maija izskaņā Pasaules kausa posmā Krievijas pilsētā Barnaulā sportistam izdevās izcīnīt trešo vietu. Pirms starta Tokijā Akmens Latvijas medijiem nevairījās atklāt, ka debijas reizē vēlas sasniegt finālu. Sālsūdens un pirmās sajūtas Tokijā neliecina, ka nospraustā latiņa būtu jānolaiž zemāk. “Uzskatu, ka tas aizvien ir ļoti reāli. Man ir jāizdara viss, kas manos spēkos. Nedrīkstu pieļaut kļūdas, tad arī fināls būs,” uzsver Akmens. “Finālā visi esam uz vienas līnijas, tāpēc uzvarēt var jebkurš.” Pirms došanās uz Tokiju vērtīgu padomu sniedza divu olimpisko spēļu dalībnieks Rumjancevs, kurš pirms pieciem gadiem Riodežaneiro finālā izcīnīja augsto piekto vietu. “Protams, ka aprunājāmies, bet to paglabāšu pie sevis,” ar smaidu sejā saka 25 gadus vecais smaiļotājs.

Runājot par laika apstākļiem sacensībās, Akmenim nav īpašu vēlmju. Netraucē nedz pretvējš, nedz sāna vējš. “Par to man ir vienalga. Varu braukt tādos laika apstākļos, kādos vajag,” skaidro sportists. “Ja esi vienā vai otrā pusē, protams, var nostrādāt veiksmes faktors un arī vējš, bet tas ir kas tāds, ko nevaru iespaidot.” Brīvajā laikā Akmens seko citu Latvijas sportistu sniegumam Tokijā. Pirmdien priecēja pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kuriem izdevās sasniegt ceturtdaļfinālu. “Ar viņiem kopā dzīvoju istabiņā, tāpēc pozitīvas emocijas. Citādi – atpūšos, skatos filmas. Parastais sacensību – treniņu periods, nekas jauns,” norāda smaiļotājs. Olimpiskajā ciematā Akmens nav no tiem sportistiem, kurš tiecas satikt kādu slavenu sportistu. Pagaidām prātā tikai paša starts. Olimpiskajā debijā sportists spiedienu pagaidām neizjūt.

“Iekšā tas sēž, un zinu, ka šīs ir olimpiskās spēles, bet ar visiem šiem vīriem iepriekš jau esmu sacenties. Esmu viņus gan uzvarējis, gan zaudējis viņiem. Sacensības parādīs, kurš no mums būs gatavākais,” uzsver sportists. “Ir patīkams satraukums, kā jau pirms jebkurām sacensībām. Gaidu ar nepacietību, kad varēšu sacensties ar pārējiem “džekiem”.” Akmens trešdien 200 metru smaiļošanas sacensībās startēs trešajā braucienā, kas paredzēts plkst.3.44 pēc Latvijas laika. Katra airējuma pirmo divu vietu ieguvēji automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet pārējie sacensības turpinās ceturtdaļfinālā. Pusfināls un fināls paredzēts dienu vēlāk.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…