Alonso uzskata, ka Verstapena tituli ir vērtīgāki nekā Hamiltona sasniegtais

29/10/2022 16:39
Nokopēts
Makss Verstapens un Fernando Alonso

Pirmās formulas (F-1) komandas “Alpine” pilots Fernando Alonso sarunā laikrakstam “De Telegraafatzinis, ka, viņaprāt, Maksa Verstapena (“Red Bull”) tituli ir bijuši vērtīgāki nekā septiņkārtējā pasaules čempiona Lūisa Hamiltona (“Mercedes”) sasniegtais.

“Es ļoti cienu Lūisu, bet tomēr ir savādāk, kad izcīni septiņus pasaules čempiona titulus un tev bija jācīnās tikai ar savu komandas biedru. Tev var būt mazāk titulu, bet, manuprāt, tiem ir lielāka vērtība tad, ja cīnies pret citiem braucējiem ar līdzvērtīgām vai pat labākām formulām,” sacīja Alonso.

“Man pašam 2005. un 2006. gadā (Alonso abas reizes izcīnīja čempiontitulus – aut.) bija labs sezonas sākums un spēju izveidot pārsvaru. Citiem varbūt bija labākas formulas, bet es šo atstatumu spēju saglabāt. Man nebija jācīnās ar saviem komandas biedriem, tāpat neesmu redzējis, ka Makss spēkotos ar [Serhio] Peresu un [Aleksandru] Albonu par uzvarām. Toties Šūmahers izteikti cīnījās ar saviem komandas biedriem, tāpat arī Hamiltons. Viņu sasniegtais, manuprāt, ir kas savādāks,” secināja Alonso.

Verstapens pirms trīs nedēļām Japānas “Grand Prix” posmā nodrošināja čempiontitulu jau otro sezonu pēc kārtas, kamēr Hamiltonam kopā ar citu F-1 leģendu Mihaelu Šūmaheru pieder rekords izcīnītajos titulos. Jau savā otrajā sezonā elitārajā sportā brits ieguva savu karjeras pirmo lielo trofeju, kā arī laika periodā no 2014. līdz 2020. gadam viņš sešās no septiņām sezonām triumfēja pilotu kopvērtējumā. Jāizceļ, ka Alonso un Hamiltons bija komandas biedri “McLaren” vienībā Hamiltona debijas sezonā 2007. gadā.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām