“AlphaTauri” boss par Šūmaheru: Mika karjera noteiks interesi par F-1 Vācijā

30/01/2023 12:44
Nokopēts
Miks Šūmahers

Pirmās formulas (F-1) komandas “AlphaTauri” boss Francs Tosts sarunā žurnālam “Auto Bild” paudis uzskatu, ka F-1 popularitāte Vācijā ir atkarīga no Mika Šūmahera.

Lai gan Miks savā karjeras ievadā nav spējis demonstrēt sniegumu, kas būtu līdzvērtīgs viņa tēvam, sporta leģendai Mihaelam, tieši viņš ticis uzskatīts par vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc interese par F-1 joprojām bija visai augstā līmenī. Pēc titulētā pilota Sebastiana Fetela lēmuma noslēgt karjeru Vāciju gaidāmajā sezonā F-1 pārstāvēs tikai viens pilots – “Haas” komandā Niko Hilkenbergs aizstās tieši Šūmaheru. Miks savukārt būs “Mercedes” komandas rezerves pilots.

“Vācija ir izlutināta. To pat var just futbolā. Esmu pārliecināts, ka intereses trūkums par pēdējo Pasaules kausu arī ir saistīts ar izlases vājajiem rezultātiem. Ja viņi būtu iekļuvuši finālā, puse Vācijas sekotu spēlēm arī Katarā. Viena lieta ir skaidra – cilvēkiem ir vajadzīgi varoņi, un tie ir no miesas un asinīm, nevis no metāla,” teica Tosts, norādot, ka ar Vācijas komandas “Mercedes” panākumiem faniem nepietiks.

“AlphaTauri” vadītājs arī atzina, ka  Šūmahera aizvietotājs Hilkenbergs arī nebūs viens spējīgs noturēt vāciešu interesi Pirmajā formulā.  “Mika karjera noteiks interesi par F-1 Vācijā. Niko Hilkenbergs to nevar izdarīt viens. Vācijas sabiedrība kādreiz gribēja redzēt, kā uzvar Mihaels Šūmahers, nevis “Mercedes” dzinējs vai formula. Tikai varoņi izraisa uzplaukumu – to parādīja Mihaels. Otrs piemērs ir Boriss Bekers. Pirms viņa par tenisu interesējās tikai turīgie cilvēki. Tas strauji mainījās līdz ar Borisa un Štefijas Grāfas panākumiem. Pēkšņi visi bērni gribēja spēlēt tenisu,” teica “AlphaTauri” boss. “Miks varēja kļūt par jauno varoni, bet diemžēl viņš pagaidām ir ārpus F-1. Kāda vilšanās.”

Tosts arī atklāja, ka viņš “AlphaTauri” komandā vēlējās bijušo “Haas” pilotu, taču vienība galu galā vienojās ar Nīderlandes braucēju Niku De Vrīsu.  “Es būtu gribējis viņu redzēt “AlphaTauri” rindās nevis vārda dēļ, bet gan tāpēc, ka ticu viņa talantam un spējām. Jo tāpat tu nevari uzvarēt Otrās un Trešās formulas čempionātos,” sacīja komandas vadītājs.

Miks Šūmahers pamet “Ferrari” rezerves pilota vietu un vienojas ar “Mercedes”

Kādreizējais F-1 čempions par Šūmaheru: Miks tika pakļauts lielam spiedienam un tas viņam traucēja

TOP notikumi
1
X
2
1.19
7.25
14.5
1.52
4
6.5
1.57
4.2
5.5
1.53
4.1
6.25
5.75
3.7
1.63
Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

TOP notikumi
1
X
2
1.19
7.25
14.5
1.52
4
6.5
1.57
4.2
5.5
1.53
4.1
6.25
5.75
3.7
1.63

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām