Ankipāns sāk likt kopā nākamās sezonas “Dinamo” puzli

Girts Ankipans, sportazinas.com
Girts Ankipans Foto: Dinamo Rīga

Vēl tāls ceļš priekšā līdz nākamajai Kontinentālās hokeja līgas sezonai, tomēr lielākā daļa komandu jau sākušas lēnā garā likt kopā puzles gabaliņus, lai gaidāmo sezonu aizvadītu jaudīgāk nekā iepriekšējo. Izņēmums nav Rīgas “Dinamo”, kas šogad atšķirība no citām sezonām par komplektācijas jaunumiem paziņojusi gana laicīgi. Izskatās, ka kluba vadībai ir liela drošība par gaidāmās sezonas budžeta aprisēm, jo pirmie līgumi jau ir parakstīti.

Pēc aizvadītās sezonas kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis atzina, ka budžets nākamajam gadam būs līdzīgs, bet, pieskaroties sastāva aprisēm, sacīja: “Mērķis noturēt savus līderus ir dzīvs.” Ja runājam par līderiem, tad lielākā daļa līdzjutēju nosauks četrus celmlaužus, kas līdz pēdējam turēja pie dzīvības “play-off” sapni: vārtsargs Timurs Biļalovs, pieredzes bagātie uzbrucēji Līnuss Videls un Lauris Dārziņš, kā arī KHL dziedošā sensācija Metjū Majone.

Atveroties KHL tirgum 1.maijā, kļuva skaidrs, ka par 50% mazais līderu noturēšanas plāns ir izpildīts. Dārziņš pēc 34 gados aizvadītas iespaidīgas individuālās sezonas (44 punkti 62 spēlēs) izsita sev algas pielikumu. Šoreiz viņam palīdzēja arī Bobs Hārtlijs un Latvijas izlase. Lauris pieklājīgi atteica pievienoties izlases treniņiem, kamēr ir bez jauna līguma. Bet pēc labas sezonas Lariju izlases kreklā grib redzēt ne tikai fanu pūļi, bet arī treneri un funkcionāri.

“Dinamo”, visticamāk, sarunas ar Lauri būtu vilkuši garumā, vienojoties pēc čempionāta, tomēr Dārziņa un viņa aģenta taktiskais solis nostrādāja: kontrakts kabatā pirms kāpšanas lidmašīnā uz Bratislavu. Šeit jāuzteic “Dinamo” un Latvijas izlases vadības siltas attiecības, kas nosacīti kopēja mērķa vārdā pasteidzināja ierasto lietu kārtību. Skaidrs, ja pie LHF vadības būtu “Dinamo” naudas maka turētājiem nesimpātiskas personas, Dārziņš izlasē nespēlētu. Rezultātā apmierinātas ir vairākas ierakumu puses, Dārziņš ar mierīgu sirdi centīsies gāzt kalnus izlases kreklā, “Dinamo” noturējuši vienu no līderiem.

Timurs Biļalovs, sportazinas.com
Foto: K.Volonts/Dinamo Rīga

Atgriežoties pie līderu noturēšanas “mini plāna”, diezgan droši sacīt, ka Biļalovs gaidāmo sezonu uzsāks kā Rīgas vienības pirmais numurs. Pēc labi aizvadītas sezonas Timuram esot bijis piedāvājums no dzimtā Kazaņas “Ak Bars” kluba, bet Krievijas prese jau steidza ziņot par pārejas leģitimitāti, tomēr 23 gadus vecais vārtu vīrs izvēlējies būt pirmais Rīgā, ne otrais-trešais Tatarstānā. KHL preses dienests 1.maijā vēstīja, ka “Dinamo” faniem vairs nav jāuztraucas, jo Tims būs Rīgas īpašums, kamēr pats “Dinamo” vēl klusē – tiekot precizētas jaunā līguma detaļas.

Būs interesanti pavērot kā Biļalovs izskatīsies kā pirmais numurs, jo karjerā, neskaitot junioru gadus, nekad vēl šādā statusā nav bijis iecelts. Rīgā vārtsargs ieradās ar mērķi nokost Kristeru Gudļevski un tas viņam arī izdevās, tomēr būt pirmajam no sezonas sākuma, tas mentāli atšķirīgs darbiņš no tā, ko Timurs paveica iepriekšējā sezonā. Var diezgan droši apgalvot, ka vārtsargu duetu ar Biļalovu vairs neveidos Gudļevskis, kurš īpaši apmierināts ar aizvadīto sezonu nav – gaidījis lielāku uzticību no treneru štāba.

Tomēr, ja konkurents stāv uz nulles, tad Ankipānam gribot negribot Gudļevskis jāatbīda otrajā plānā, pat ja latvietis ir viens no lielākajiem pelnītājiem klubā. Kristers apzinās, ka gaidāmais pasaules čempionāts var nopelnīt labu līgumu gaidāmajai sezonai. Un šoreiz, ļoti ticams, ka nenāksies dalīt spēles laiku ar Merzļikinu. Gudis vēl neesot izsapņojis sapni, sakarīgas opcijas gadījumā varētu doties uz Amerikas hokeja līgu, lai vēl iekristu kāda kluba aplokos, bet pagaidām interese par 26 gadus veco vārtu vīru esot no Somijas augstākās līgas.

Pagājušajā vasarā “dinamiešu” galvenais stratēģis un ģenerālmenedžeris ar lielu atlaidi komandas rindām pievienoja Zviedrijas uzbrucēju Līnusu Videlu, kurš pēc pāris peļņas gadiem Krievijā piekrita sezonu uzspēlēt pazīstamajā un ģimenei labvēlīgajā Rīgā. Pēc veiksmīgas sezonas Krievijas medijos parādījās informācija par interesi no Čeļabinskas “Traktor”, kas finansiāli noteikti var piedāvāt vairāk kā Rīga, tomēr arī Ankipāns labi zina Līnusu un viņa prioritātes, tādēļ nav izslēgta zviedra palikšana “Dinamo” sastāvā. Tiesa, atlaidi sarunāt būs grūtāk, tomēr Skanstes ielā karstu Videla gadījumā nestrebs, apzinoties savus trumpjus.

“Dinamo” neatteiktos no uzlecošās KHL zvaigznes Metjū Majones, tomēr vairāk nekā skaidrs, kā itāļu izcelsmes kanādietis ir uzlecis pa Rīgas “Dinamo” piedāvāto tramplīnu un šobrīd gaida KHL lielklubu piedāvājumus. Ankipāns tur roku uz pulsa, paturot prātā, ka hokeja pussarga spēle aizsardzībā var neuzrunāt citu klubu ģenerālmenedžerus. Īpaši, ja uz spēli var ierakstīt tika piecus leģionārus. “Dinamo” aizturēs budžetā paprāvāku žūksnīti saprāta robežās, lai pieņemtu Majoni atpakaļ, tomēr visu enerģiju tam netērēs.

Linus Videls, Sportazinas.com
Foto: LETA

No pagājušās sezonas leģionāriem “Dinamo” rindās, iespējams, varēs redzēt tikai Brendonu Makmilenu, kurš Rīgu iepazinis jau trīs iepriekšējo sezonu laikā. Runā, ka piedāvājums kanādietim jau esot izteikts un tiek gaidīta atbilde, tomēr pastāv arī iespēja, ka universālais uzbrucējs nolems pamainīt jau tik ierastos apstākļus.

Noteikti komandā vairs nebūs soms Matiass Mitinens, kurš neattaisnoja uz sevi liktās cerības, bet Koltona Gilīsa vārds vienmēr uzpeld, kad visi striķi trūkst, tomēr arī vienmēr pozitīvā spēka uzbrucēja kandidatūra vismaz šobrīd netiekot izskatīta. Sarunas notiek ar krievu aizsargu Dmitriju Šuļeņinu, kamēr viņa pieredzējušais tautietis Sergejs Gimajevs nav “Dinamo” vasaras plānos, tāpat kā Marks Zaneti, kuru atbrīvot komanda vēlējusies vēl sezonas laikā.

Komandai uz papīra jau pievienojušies pirmie leģionāri. Apstiprinājušās baumas par labākā Vācijas DEL čempionāta snaipera zviedra Jākoba Berglunda pāreju uz Rīgu. Tiek vēstīts, ka “Dinamo” pārtrumpojuši Čeļabinskas piedāvājumu, tomēr ne finansiāli, bet ar “Videla trumpjiem” – Rīga ir lieliska vieta, lai debitētu KHL, jo savu CV sabojāt šeit ir grūtāk. Tāpat, Rīga ir drošāks variants, lai to izmantotu kā tramplīnu. Un Rīga jau gadiem ir bijis labs piemērs. Tomēr Berglunda gadījums ir bez eiforijas, jo piemērs par kādreizējo DEL labāko snaiperi (kurš meta golus arī Šveicē un Zviedrijā) bija jau pērn, kad vienības rindas papildināja Kevins Klārks, kurš gan KHL īsti nespēja iedzīvoties.

Ap “Arēnas Rīga” gaiteņiem tiek baumots, ka aktīvi tiek izskatīta vēl kāda DEL pārstāvja kandidatūra, kuram arī neliela NHL pieskaņa CV ierakstos. 26 gadus vecais Brendans Rendfords ir malējais uzbrucējs, kurš ar atzīstamu rezultativitāti pirms pāris gadiem izcēlies AHL, hokeja lielajā mekā NHL aizvadot tikai vienu spēli Dalasas “Stars” rindās pirms četriem gadiem. Nav dūmu bez uguns, tomēr Ankipāna pierakstos esot vēl virkne ar interesantiem uzbrucējiem, kas gatavi izmēģināt spēkus KHL.

Pazīstamu taktiku Ankipāns (un arī viņa priekšgājējs Normunds Sējējs iepriekš) izmantojis arī otra jaunā leģionāra aizsarga Bena Māršala sakarā. Augumā mazs, Ziemeļamerikā sevi īsti nepierādījis aizsargs pēc rezultatīvas sezonas Slovākijas līgā… Vai tas jau nav kaut kas pazīstams? Metjū Majone pēc sezonas Slovākijā nonāca Somijā un sevi labi pierādīja arī tur. Šajā gadījumā Māršals ir drošs un lēts riska variants – labākajā gadījumā Rīga iegūs kārtējo rezultatīvo importa aizsargu, bet sliktākajā – aizsūtīs prom, jo līguma laušanas kompensācija salīdzinoši niecīga.

Artūrs Kulda, sportazinas.com
Artūrs Kulda un Andris Džeriņš
Foto: Raimonds Volonts/Dinamo Rīga

Pēc pasaules čempionāta Ankipāns slēgs līgumus ar latviešu spēlētājiem. Andris Džeriņš ir labs lomas spēlētājs jau ar lielu pieredzes bagāžu, arī bez Kristapa Sotnieka “Dinamo” ģērbtuve nav iedomājama, nekur doties negrasās arī Gints Meija. Arī Miķelis Rēdlihs (un viņa brālis Krišjānis (!?)) vēl nav kāris slidas vadzī. Ticams, ka vienošanās tiks panākta ar virkni otrā plāna aktieriem, bez kuriem nav iedomājama neviena komanda. Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Rihards Marenis – tikai daži no hokejistiem, kas cīnīsies par vietām “Dinamo” trešajā un ceturtajā maiņā. Visticamāk komandu turpinās pārstāvēt arī Lietuvas izlases kapteinis Nerijus Ališausks, kurš par leģionāru uzskatāms tikai uz papīra.

Par ierobežotiem brīvajiem aģentiem kļuvuši jaunie aizsargi Uvis Balinskis un Kristaps Zīle. Abus komandā noteikti vēlas paturēt arī Ankipāns, tomēr, pēc laba pasaules čempionāta par abiem var rasties interese no Ziemeļamerikas. Patiesībā, interese jau bijusi iepriekš, īpaši Balinska sakarā, tagad sevi labi jāparāda, lai salīdzinātu potenciālos piedāvājumus un izvērtētu prioritātes. Līdzīgs varētu būt Mārtiņa Dzierkala stāsts, hokejists nav atmetis cerību par nostiprināšanos Ziemeļamerikā, kur iepriekš centās iekļūt Toronto “Maple Leafs” sastāvā.

Šovasar tirgū būs (ir) krietni mazāk latviešu spēlētāju, kas varētu būt interesanti Rīgas komandai. Savainojumu ārstējošais Maskavas “Spartak” uzbrucējs Mārtiņš Karsums ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa atnākšanu izpelnījās jaunu līgumu Maskavā, brāļi Roberts un Rihards Bukarti ātri vienojās par darbu Čehijā un Vācijā, Oskars Cibuļskis un Māris Bičevskis turpinās pārstāvēt klubus Čehijas spēcīgākajā čempionātā, bet vēl līgumu uz gaidāmo sezonu nav noslēdzis jaunizceptais Čehijas čempions Guntis Galviņš, kurš Ankipānam nebija vajadzīgs pērn. Bez līgumiem uz nākamo sezonu ir brāļi Artūrs un Edgars Kuldas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par