Ansona “Sea Dogs” iekļūst Memoriālā kausa finālā

26/06/2022 11:20
Raivis Ansons

Latviešu uzbrucēja Raivja Ansona pārstāvētā Kanādas Hokeja līgas (CHL) vienība Sentdžonas “Sea Dogs” sestdien izcīnīja uzvaru un iekļuva Memoriālā kausa finālā. “Sea Dogs” ar rezultātu 5:3 (0:3, 4:0, 1:0) pārspēja Šaviniganas “Cataractes”.

Sentdžonas vienības uzvaru kaldināja Viljams Dafūrs, kurš otrajā trešdaļā guva “hat-trick”, bet noslēdzošajā periodā pievienoja vēl vienus vārtus.

Ansons šajā spēlē trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem un uzvarēja divos no sešiem iemetieniem, noslēdzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

30.jūnijā finālā “Sea Dogs”, kas pēc apļa turnīra bija labākā, spēkosies ar pusfināla, kurā tiksies “Cataractes” un Hamiltonas “Bulldogs”, uzvarētāju.

Jau ziņots, ka finālčetrinieka pirmajā mačā 20 gadus vecais Ansons izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm, palīdzot “Sea Dogs” ar 5:3 (2:1, 2:0, 1:2) pieveikt OHL čempionus Hamiltonas “Bulldogs”, bet otrajā spēlē viņš tika pie vārtiem un rezultatīvas piespēles, “Sea Dogs” piedzīvojot neveiksmi pagarinājumā.

Finālčetriniekā komandas vispirms aizvadīja apļa turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles.

Turnīrā piedalās triju līgu – Kvebekas Augstākās junioru hokeja līgas (QMJHL), Ontario Hokeja līgas (OHL) un Rietumu hokeja līgas (WHL) – izslēgšanas spēļu uzvarētājas un turnīra rīkotāja “Sea Dogs”.

“Sea Dogs” QMJHL līgas pamatturnīrā 68 spēlēs sakrāja 98 punktus, kas bija trešais labākais rādītājs 18 komandu konurencē.

Sacensības Sentdžonsā norisinās no 20. līdz 29.jūnijam.

Memoriālais kauss Covid-19 pandēmijas dēļ tiek izcīnīts pēc divu gadu pārtraukuma.