Aparjods fantastiski atgūstas un izcīna bronzu Sanktmoricā

18/02/2023 15:06
Nokopēts
Kristers Aparjods

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sanktmoricā ieņēma trešo vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā.

Rinks pēc pirmā brauciena ierindojās 13. pozīcijā, atpaliekot no labākā rezultāta īpašnieka vācieša Maksa Langenhāna 0,689 sekundes. Aparjods ieņēma 11.vietu un piekāpās 0,562 sekundes, bet Bērziņš, atrodoties devītajā vietā, zaudēja 0,550 sekundes. Otro vietu braucienā ieņēma austrietis Jonass Millers, kurš bija par 0,123 sekundēm lēnāks, bet labāko trijnieku noslēdza vēl viens austrietis Niko Gleiršers, kurš atpalika no vācieša 0,239 sekundes. Pirmajā braucienā Rinks startēja devītais, Bērziņš trasē devās kā 17., bet Aparjods – kā 21. 24 kamaniņu braucēju konkurencē.

Otro braucienu teicami veica Aparjods, braucienā sasniedzot otru labāko rezultātu, piekāpjoties vien vācietim Feliksam Loham un divu braucienu summā pakāpjoties uz trešo vietu, uzvarētājam Langenhānam zaudējot 0,319 sekundes. Bērziņš braucienā uzrādīja septīto labāko laiku un posmā pakāpās uz dalītu astoto vietu, no uzvarētāja atpaliekot 0,713 sekundes. Rinks aizvadīja braucienu bez acīmredzamām kļūdām, ieņemot 12.vietu braucienā un pakāpjoties uz 11.vietu divu braucienu summā, uzvarētājam piekāpjoties 1,114 sekundes. Uzvaru izcīnīja Langenhāns, kurš otrajā braucienā bija trešais un divu braucienu summā trasē pavadīja divas minūtes un 13,596 sekundes. Lohs viņam zaudēja nieka 0,011 sekundes. Aiz Aparjoda četras nākamās vietas ieņēma austrieši, ceturtajā vietā finišējot N.Gleiršeram, piektajā – Milleram, sestajā – Davidam Gleiršeram un septītajā – Volfgangam Kindlam.

Aparjods šosezon vēl nevienās sacensībās pirms sacensībām Šveicē nebija bijis ārpus labāko desmitnieka un labāko rezultātu sasniedza Siguldā, vispirms izcīnot uzvaru vieniniekos un komandu stafetē, bet Eiropas čempionāta Pasaules kausa posmā finišējot trešajā vietā un uzvarot komandu stafetē. Arī Bērziņam labāko rezultātu šosezon izdevās sasniegt Siguldas trasē, Pasaules kausa posmos ieņemot attiecīgi septīto un sesto vietu, sestajā vietā finišējot arī Eiropas čempionātā, bet U-23 konkurencē izcīnot uzvaru. Rinks pievienojās pieaugušo izlasei pēc divu pasaules junioru čempiona nosaukumu izcīnīšanas un Junioru pasaules kausa sezonas beigām, Altenbergā ieņemot 18.vietu, bet Vinterbergā nefinišējot.

Jau ziņots, ka sestdien vīriešu divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja trešo vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās sestajā pozīcijā. Savukārt sieviešu divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna arī tika pie bronzas, kamēr Anda Upīte/Sanija Ozoliņa finišēja astotajā pozīcijā. Svētdien notiks vieninieku sacensības sievietēm, kā arī komandu stafete. Nākamnedēļ sezonas noslēgums iecerēts Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Bots/Plūme turpina “uguņot” un kārtējo reizi kāpj uz goda pjedestāla

Bobslejs divniekiem

Emīla Cipuļa pilotētais divnieks sestdien Siguldā Pasaules kausa bobslejā sezonas pirmspēdējā posmā ieņēma ceturto vietu, bet Jēkaba Kalendas pilotētā ekipāža ieņēma devītajā vietā, uzvaru svinot vācieša Johannesa Lohnera pilotētajai ekipāžai.

Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni pēc otra labākā rezultāta starta metros (4,86 sekundes), zaudējot vien vācieša Johannesa Lohnera divniekam, kas bija par divām sekundes simtdaļām ātrāks, jau trases augšdaļā līderiem zaudēja 0,2 sekundes, un pēc boba saslīdēšanas šķērsām trases lejasdaļā braucienā ieņēma piekto vietu 0,49 sekundes aiz līderiem. Kalenda ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu braucienu veica ar vairākām kļūdām trases ievada daļā un sasniedza desmito labāko laiku 13 ekipāžu konkurencē. Viņi līderiem zaudēja 0,88 sekundes.

Lohners sasniedza labāko laiku 49,74 sekundes. Viņš par 0,14 sekundēm apsteidza tautieša Frančesko Frīdriha pilotēto divnieku un par 0,41 sekundi – brita Breda Hola divnieku. Otrajā braucienā Cipuli un Miknis ar labāko startu 4,92 sekundes finišā bija ceturtie, arī divu braucienu summā ieņemot ceturto vietu un uzvarētājam Lohneram zaudējot 0,77 sekundes.

Tā Cipulim ir līdz šim augstākā vieta Pasaules kausa posmos divnieku sacensībās. Lohners otrajā braucienā bija otrais, bet divu braucienu summā viņš izcīnīja uzvaru ar laiku minūte un 40,37 sekundes. No viņa 0,36 sekundes atpalika Frīdrihs, braucienā ieņemot trešo vietu, bet trešais summā bija labāko rezultātu braucienā uzrādījušais vācietis Maksimiliāns Ilmanis, divu braucienu summā no Lohnera atpaliekot par 0,38 sekundēm. Piektais braucienā un summā finišēja Hols, Lohneram zaudējot 0,85 sekundes, bet sestais bija šveicietis Mihaels Fogts, uzvarētājiem zaudējot tieši sekundi.

Par vietu augstāk otrajā braucienā pakāpās arī Kalenda ar Kleinbergu, gan braucienā, gan summā ieņemot devīto vietu 1,52 sekundes aiz uzvarētājiem. Kritienu otrajā braucienā piedzīvoja austrieša Markusa Treihla vadītais divnieks, kurš pēc pirmā brauciena bija devītais. Tomēr finišs tika sasniegts, gan paliekot pēdējā vietā.

Pirms sacensībām Cipulim un viņa četrinieka stūmējiem Matīsam Miknim, Dāvim Spriņģim un Edgaram Nemmem tika pasniegtas pasaules čempionātā izcīnītās sudraba godalgas, kuras latvieši nevarēja saņemt, jo dalīja otro vietu ar Lielbritānijas ekipāžu. Sezona noslēgsies svētdien ar Pasaules kausa astotajām divnieku sacensībām.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu. Cipulis Pasaules kausā Siguldas trasē iepriekš izcīnījis 11. un 12.vietu, bet Eiropas kausā viņš mājās startējis sešas reizes, pēdējās divās izcīnot otrās vietas. Kalenda Siguldā Pasaules kausā startē pirmo reizi, bet Eiropas kausā viņš šeit divreiz bijis otrajā desmitā.

Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.33
1.68
4.75
4.2
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām