Apskatnieks: Ja Porziņģis nenoturēs līmeni, “Mavs” ātri izstāsies no “play-off”

15/08/2020 21:02
Kristaps Porziņģis

Dalasas portāla “The Smoking Cuban” apskatnieks Tailers Votss uzskata, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” izredzes pārvarēt “play-off” pirmo kārtu lielā mērā būs atkarīgas no Kristapa Porziņģa snieguma.

Jau ziņots, ka “Mavs” ierindojās septītajā pozīcijā Rietumu konferencē un tās ceturtdaļfinālā spēlēs pret Losandželosas “Clippers”. Pirmais mačs tiks aizvadīts naktī uz 18. augustu plkst. 4:00 pēc Latvijas laika. Sezonas bilance ir 2-1 par labu “Clippers”.

“Šosezon “Vienradzis” pret “Clippers” spēlē ne pārāk labi,” apgalvo Votss. “Caurmērā 18,3 punkti, 9,3 atlēkušās bumbas, 2,3 piespēles un viens bloks trīs mačos. Kristaps realizēja 34,7% metienu no spēles un 30,4% no tālmetieniem. Losandželosa labi tika galā ar dzīves apgrūtināšanu Porziņģim. NBA statistika liecina, ka mačos pret “Clippers” 19 no 49 metieniem tika izdarīti, kad tuvākais pretspēlētājs atradās ne vairāk kā četru collu (ap 10 cm) attālumā,” raksta Votss.

“Spēlē pret “Clippers” Orlando “burbulī” Kristapam bija 30 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un piecas piespēles. Tāpat viņš iemeta visus deviņus soda metienus. “Mavericks” ir nepieciešama šāda produktivitāte, lai pārvarētu pretinieku pretestību. Ja Porziņģis nenoturēs līmeni, “Mavs” ātri izstāsies no “play-off”,” pārliecināts apskatnieks.

Orlando esošajā “burbulī” Porziņģis laukumā gāja sešās no astoņām spēlēm, izceļoties ar vidēji 30,5 punktiem, 9,5 atlēkušajām bumbām un 1,5 piespēlēm, katrā no sešiem mačiem vidēji nospēlējot 36,1 minūti. Taču komanda svinēja uzvaras tikai trīs no astoņām cīņām.

Apskatnieks uzskata, ka Porziņģis ir pelnījis viņa iekļaušanu “burbuļa” simboliskajā pieciniekā