Apskatnieks: Pateicoties Volam, Bertāns var kļūt par pasaulē precīzāko trīspunktu metēju

Dāvis Bertāns un Džons Vols, sportazinas.com
Dāvis Bertāns un Džons Vols | Foto: Vašingtonas "Wizards"/Sportazinas.com ilustrācija

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” tālmetienu eksperts Dāvis Bertāns ar Džona Vola palīdzību var kļūt par pasaulē precīzāko trīspunktu metienu izpildītāju, uzskata “Wizards” eksperts Freds Kacs.

Bertāns jau šobrīd ir viens no NBA vadošajiem tālmetienu izpildītājiem. Viņš šosezon iemetis 200 tālmetienus (septītais rādītājs līgā) no 472 un realizējis tos ar 42,4% precizitāti (septītais rādītājs līgā). Ja ņem vērā tikai tos spēlētājus, kuri mačā vidēji izdara vismaz astoņus tālmetienus, tad Bertāns ir otrs precīzākais metējs NBA aiz Dankana Robinsona (44,8%).

Dāvis šosezon debitēja arī NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur piedalījās trīspunktu metienu konkursā un izcīnīja trešo vietu.

Kacs un viņa kolēģis Džons Holindžers sprieda par “Wizards” nākotni, runājot par nākamās sezonas Vašingtonas kluba potenciālu, kad ierindā atgriezīsies šobrīd savainotā zvaigzne .

“Šosezon Bertāns un Bredlijs Bīls bija “Wizards” galvenais uzbrukuma stāsts. Viņiem periodiski palīdzēja Tomass Braients un Mo Vāgners, bet citi puiši tik nozīmīgu darbu uzbrukumā nav paveikuši,” secina Holindžers.

NBA statistikas portāls liecina, ka ar Bertānu un Bīlu laukumā vidēji 100 uzbrukumos “Wizards” gūst 118,7 punktus. Savukārt bez Bertāna 106,5, bet bez Bīla – 104,8.

“Pieņemot, ka Bertāns pagarinās līgumu, šim aspektam nevajadzētu nekur pazust,” raksta Holindžers. “Turklāt daudz lielāka brīvība laukumā līdz ar to būs Volam. Protams, viena no Vola labākajām prasmēm ir tā, viņš spēj komandas biedriem izkārtot trīspunktu metienu situācijas. Viņa komandas biedri būs tādi metēji kā Bīls un Bertāns, kas Volu padarīs vēl bīstamāku. Paredzu, ka nākamsezon bieži vien būs situācijas, kad “Wizards” labākie uzbrukuma dueti būs Vols-Bertāns vai Vols-Vāgners.”

“Es gribēšu redzēt Bertāna basketbola ģeogrāfijas attīstību nākamajā sezonā,” sacīja Holindžera kolēģis Kacs. “Vašingtona līdz šim ir darījusi pareizi, dodot Bertānam vairāk iespēju izpausties no laukuma stūriem, nekā tas bija Sanantonio. Vols ir absolūti viens no labākajiem, kurš partneriem var nodrošināt labas tālmetienu iespējas no laukuma malām un, pateicoties tam, Bertāns var kļūt par precīzāko trīspunktu metēju pasaulē.”

Kacs paredz, ka bieži vien nākamsezon būs situācijas, kad atlētiskais Vols dosies caurgājienos, piesaistīs sev vairākus spēlētājus un izmetīs bumbu uz Bertānu, kuram būs iespēja mest tālmetienus. Dāvis no laukuma stūriem šosezon iemeta 56,8% trīspunktu metienus.

Tikmēr Holindžers piebilda, ka “Wizards” galvenā trenera Skota Bruksa viens no sezonas labākajiem veikumiem bija uzticēšanās Bertānam un ļaušana viņam parādīt savu potenciālu.

Eksperts: Bertāns jau teju ir nodrošinājis algu ar astoņu ciparu skaitli

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par