Ar incidentiem bagātajā Francijas “MotoGP” posmā uzvar Bedzeki

14/05/2023 16:20
Marko Bedzeki

“Mooney VR46” komandas motobraucējs Marko Bedzeki svētdien izcīnīja pirmo vietu pasaules motošosejas čempionāta piektā posma – Francija “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Sacīkstes sākumā pirmajā vietā izvirzījās vadībā Džeks Millers (“Red Bull KTM”), taču trīs apļus līdz beigām viņš piedzīvoja kritienu un par līderi kļuva Bedzeki, kuram tā bija otrā uzvara šosezon. Tāpat divus apļus līdz finišam krita Marks Markess (“Repsol Honda”) kurš tobrīd atradās starp otro un trešo pozīciju. Tas ļāva otro vietu izcīnīt Horhem Martinam (“Prima Pramac”) un trešo vietu ieņemt Žoanam Zarko (“Prima Pramac”).

Uzreiz ārpus labāko trijnieka palika Augusto Fernandess (“GasGas”), piektais finišēja Aleišs Espargaro (“Aprilia”), sestais bija Breds Binders (“Red Bull KTM”), septītajā pozīcijā ierindojās Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”), astoto un devīto vietu ieņēma attiecīgi Fabio di Džanantonio (“Gresini”) un Takaki Nakagami (“LCR Honda Idemitsu”), bet labāko desmitnieku noslēdza Franko Morbidelli (“Monster Energy Yamaha”).

Jau sacīkstes piektajā aplī sadursmi iedzīvoja Frančesko Banjaja (“Ducati Lenovo”) un Maveriks Vinjaless (“Aprilia”), kuri pēc kritiena iesaistījās asā vārdu apmaiņā. Savukārt sestajā aplī sadūrās Alekss Markess (“Gresini”) un Luka Marīni (“Mooney VR46”), abiem arī piedzīvojot kritienu un izstājoties no tālākas sacīkstes.

Dienu iepriekš notikušajā sprinta sacīkstē ātrākais bija Martins, kuram otrajā vietā sekoja Binders. Kopvērtējuma līderis pēc pieciem posmiem ar 94 punktiem ir Banjaja, otrajā vietā 93 punktiem ir Bedzeki, bet trešais ar 81 punktu ir Binders. Šajā sezonā kalendārā paredzēti 20 posmi. Pērn pirmo reizi karjerā par čempionu kļuva Frančesko Banjaja.