ASK/LSPA handbolisti tiek pie pirmās uzvaras šosezon un liedz “Ogrei” iekļūt labāko četriniekā

16/12/2018 22:38

“SynotTip” handbola Virslīgas turnīrā pirmo uzvaru 14 spēlēs izcīnījusi “ASK/LSPA”, kas savā laukumā Rīgā apturēja “Ogres” panākumu sēriju un svinēja uzvaru saspringtā spēlē ar 32:31, neļaujot ogrēniešiem noslēgt pirmo posmu labāko četriniekā.

“Ogre” pirms šīvakara spēles bija uzņēmuši lielisku spēļu ritmu, izcīnot četras uzvaras pēc kārtas, pie tam savstarpējā spēlē Ogrē “ASK/LSPA” komandu mājinieki bija uzvarējuši bez lielām problēmām. “ASK/LSPA” tikmēr savus pretiniekus Rīgā sagaidīja ar 0-13 bilanci.

Mača ievadā “Ogres” sastāvā izteiktu līderu lomu uzņēmas Agris un Artis Laganovski, kuri divatā guva piecus vārtu un sniedza savai komandai trīs vārtu handikapu (5:2). “ASK/LSPA” gan ātri atguvā, un 16. minūtē pēc Riharda Kristera Ozola precīza metiena mājinieki jau bija priekšā (7:6). Līdz puslaika beigām “ASK/LSPA” savam pārsvaram pievienoja vēl vienus vārtus, 30 minūtēm noslēdzoties pie 15:13 rezultāta.

Otrā puslaika sākumā “ASK/LSPA” ātri savu pārsvaru palielināja līdz četriem vārtiem (21:17), taču nākamajās minūtēs laukumā dominēja “Ogre”, un 49. minūtē pēc Arvja Laganovska vārtiem viesiem bija plus divi (26:24). Pēc šāda pavērsiena šķita, ka “Ogre” būs salauzusi mājinieku pretestību, bet “ASK/LSPA” nepadevās, spēja atspēlēties, pēdējās divas ar pusi minūtes uzvarēt ar 3:1 un visā mačā svinēt panākumu ar 32:31.

Pa astoņiem vārtiem uzvarētāju labā guva Emīls Reniņš un Rihards Kristers Ozols, kurš uzvaras vārtus guva vien piecas sekundes pirms mača beigām. “Ogres” sastāvā brāļi Laganovski divatā guva 20 vārtus, Arvim izceļoties ar 12 vārtiem, bet Artim pievienojot astoņus.

Ar to arī noslēdzies Virslīgas pirmais posms, un izspēles formāts paredz, ka vispirms komandas izspēlē divu apļu turnīru, bet pēc tam pēc tā rezultātiem tiks sadalītas divos četriniekos – gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā – līdz trim uzvarām. “MSĢ/LAT-Hertz” startē tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā. Regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1. līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt Virslīgā 2019./2020. gada sezonā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija