“Aston Martin” izskata iespējas pievienoties Formula-1 čempionātam

26/07/2017 13:08
F1

Auto ražotāju firmas “Aston Martin” izpilddirektors Endijs Palmers sarunā ar autosport.com pastāstījis, ka kompānija nākotnē varētu būt ieinteresēta piedalīties Formula-1 čempionātā. Pagaidām gan nav skaidrs kādā formā tas varētu notikt – vai izveidot pašiem savu komandu, vai tas izpaustos dzinēju piegādē kādai no komandām.

“F1 kontekstā mums jau ir kopīgs projekts ar “Red Bull” komandu. Laiku pa laikam mums tiek uzdots jautājums – vai mēs vēlamies piedalīties čempionātā ar savu komandu?” – sacīja Palmers.

Tā kā “Red Bull” tehniskajam direktoram Adrianam Ņūvijam ir vairāki kopīgi projekti ar “Aston Martin”, tad tieši šī komanda tiek uzskatīta par reālāko sadarbības partneri, ja “Aston Martin” neiesaistās F1 ar savu rūpnīcas komandu.

“Un šo jautājumi bieži uzdodam arī paši sev, vai vēlamies startēt ar savu komandu? Mūsu tiešie konkurenti “Ferrari” F1 startē ļoti ilgi. Būtu tikai loģiski iesaistīties arī pašiem. Tomēr uzņēmumam, kas tikai nesen sācis strādāt ar peļņu, šobrīd nav lieki 350-400 miljoni gadā, lai realizētu šādu projektu,” turpināja “Aston Martin” šefs.

“Viss atkarīgs no noteikumiem. Ja tiks ieviesti tēriņu griesti jauna dzinēja būvēšanai un attīstībai, tad pastāv liela iespēja, ka mēs varētu pievienoties F1. Tā kā nav skaidrības par to, cik lielā mērā noteikumi mainīsies 2021. gadā, tad arī šobrīd mūsu kompānija ieņem nogaidošu pozīciju,” piebilda Palmers.

Noslēgumā “Aston Martin” izpilddirektors sacīja: ” Mēs nevēlamies vienkārši pārsaukt kādu esošo dzinēju, lai to asociētu ar mums. Tā šobrīd dara “Red Bull”, “Renault” un “TAG Heuer” komandas. Ja mēs ienākam F1, mēs vēlamies palīdzēt vienībām ar saviem tehniskajiem risinājumiem.”

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām