ASV izlases spēlētāji sašutuši, ka Popovičs uzbrukumu veidošanā izmanto “Spurs” shēmas

25/07/2021 22:11

ASV basketbola izlases spēlētāji pauduši sašutumu, ka valstsvienības galvenais treneris Gregs Popovičs pārlieku daudz izmanto viņa vadītās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” shēmas uzbrukumu veidošanā.

Kopš Popovičs pārņēma ASV valstsvienības vadības grožus no slavenā Maika Kžiževska nacionālās izlases sniegums ir pamatīgi pasliktinājies. Tā, piemēram, 2019. gada Pasaules kausā amerikāņi finišēja tikai septītajā vietā, kas ir visu laiku sliktākais rādītājs ASV izlases vēsturē. Savukārt Tokijas olimpiskās spēles ASV uzsākusi ar zaudējumu Francijai.

Medija “The Athletic” žurnālists Džo Vardons novērojis, ka pēc šodienas mača vairāki spēlētāji, dodoties uz ģērbtuvi, neapmierināti runājuši par to, ka Popovičs pārāk daudz “izmanto Sanantonio “Spurs” uzbrukuma sistēmas”. Basketbolisti ir pārliecināti, ka ir labāki veidi, kā veidot uzbrukumus.

“Popovičs pats ir vīlies izlases sniegumā viņa vadībā,” raksta Vardons. “Viņš ienīst zaudējumus. Pops iepriekš treniņnometnē atklāja, ka uzbrukuma sistēmas būs balstītas “konceptos”, nevis iepriekš atstrādātās izspēlēs.”

“Cilvēkiem nevajadzētu būt pārsteigtiem par franču, austrāliešu, spāņu vai lietuviešu komandām,” pēc zaudējuma Francijai sacīja Popovičs. “Nav svarīgi, kas stājas pretī, jo līmeņa atšķirība ar katru gadu sarūk – pasaulē parādās arvien vairāk laba līmeņa spēlētāju. Man jāpaslavē Francija, kas spēlēja stabilāk nekā mēs abos laukuma galos.”

Tikmēr Francijas izlases līderis Evans Furnjē atzina, ka pēc viņa domām ASV izlasē ir individuāli spēcīgāki spēlētāji, taču viņi esot uzvarami kā komanda, ko Francija arī apliecināja. “Mums vajadzēja viņiem pierādīt, ka mēs neatkāpsimies un ka viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….