Ate realizē vienu metienu panākumā pret Valeiko trenēto komandu

29/01/2020 21:13

Latvijas basketbolists Artis Ate trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa otrā posma J grupas piektajā spēlē guva trīs punktus, ar ko pietika Klužas-Napokas kluba panākumam savā laukumā pār Edmunda Valeiko trenēto klubu.

Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania” savā laukumā ar 76:74 (15:19, 20:22, 19:17, 22:16) pieveica Minskas “Cmoki” ar Edmundu Valeiko treneru korpusā.

Ate šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā iemeta trīs punktus, grozā raidot vienu no trijiem trīspunktu metieniem un nerealizējot vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat basketbolists reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja četras personiskās piezīmes un maču noslēdza ar efektivitātes koeficientu viens.

Uzvarētājiem 21 punkts un sešas atlēkušās bumbas Darko Planiniča kontā, bet viesu rindās 17 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Roba Lovrija kontā.

Pirmajā aplī Klužas-Napokas klubs izbraukumā zaudēja pretiniekiem ar 76:78.

Otrā grupas mačā Nescionas “Ironi” no Izraēlas savā laukumā ar 85:77 (23:19, 13:22, 26:16, 23:20) apspēlēja Oradeas CSM CSU no Rumānijas.

Klužas-Napokas vienībai un “Cmoki” otrā posma piecās spēlēs ir pa trim uzvarām, pa diviem panākumiem J grupā ir Oradeas CSM CSU un Nescionas “Ironi”.

Ates komanda turnīra pirmajā kārtā ar pieciem panākumiem uzvarēja G grupā.

FIBA Eiropas kausa otrajā kārtā iekļuva 16 spēcīgākās pirmā posma komandas, kuras sadalītas četrās apakšgrupās. Turnīra ceturtdaļfinālu sasniegs katras apakšgrupas divas spēcīgākās komandas, starp kurām ir arī “Ventspils”, kas cīnīsies K apakšgrupā.

Savukārt cits Latvijas spēlētājs Rihards Kuksiks guva divus punktus un uzrādīja sliktāko +/- rādītāju komandā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas 13.kārtas spēlē, kamēr Panevēžas “Lietkabelis” savā laukumā svinēja uzvaru.

Lietuvas vienība Panevēžas “Lietkabelis” A apakšgrupas duelī mājās ar 82:69 (24:18, 9:22, 25:12, 24:17) pārspēja Francijas klubu “Strasbourg”.

Kuksiks laukumā pavadītājās 14 minūtēs un 31 sekundē iemeta vienīgo divpunktu metienu, netrāpīja trīs tālmetienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pa divām reizēm pārkāpa noteikumus un kļūdījās, kā arī nopelnīja efektivitātes koeficientu mīnus divi.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Tomass Dimsa, bet pretiniekiem 14 punkti Geibam Jorkam.

“Lietkabelis” ar sešām uzvarām 13 mačos A apakšgrupā ieņem piekto vietu.

Jau ziņots, ka otrdien B grupas spēlē Vloclavekas “Anwil” mājās ar 84:89 piekāpās Turcijas klubam Bandirmas “Teksit”, zaudētāju labā 17 punktus gūstot Rolandam Freimanim.

“Anwil” ar piecām uzvarām 13 spēlēs ir sestā starp astoņām B apakšgrupas komandām.

Čempionu līgā 32 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.