Atklājas jaunas detaļas traģiski bojā gājušā Salas lietā

Emiliano Sala, sportazinas.com
Emiliano Sala | Foto: Grouvy Sport

Britu medija “Sky Sports” rīcībā nonākušas jaunas detaļas saistībā ar gada sākumā notikušo katastrofu, kad lidmašīnas avārijā bojā gāja Argentīnas futbolists un pilots, kurš lidaparātu vadīja.

Proti, abas bojā gājušās personas nelielajā lidmašīnā esot bijušas pakļautas bīstamai devai oglekļa monoksīda gāzes, kas izdalījusies no lidaparāta. Salas ķermeņa izmeklēšanas rezultātā secināts, ka tas bijis tiešā saskarē ar indīgo gāzi, kas varēja izraisīt sirdstrieku, krampjus vai bezsamaņu. Līdz ar to ir visai liela iespēja, ka arī pilots Deivids Ibotsons bija saskarē ar šo gāzi.

Oglekļa monoksīds ir bezkrāsaina indīga, degtspējīga gāze bez garšas un smaržas, nedaudz vieglāka par gaisu. Oglekļa monoksīds veidojas visu oglekli saturošo vielu nepilnīgas sadegšanas procesos.

Tikmēr BBC ziņo, ka Salas asinīs tika konstatēta 58% oglekļa monoksīda koncentrācija, bet jau 50% tiek uzskatīti par nāvējošu. Izmeklētāji turpmāk mēģinās noskaidrot, kādā veidā indīgā gāze nonāca lidmašīnā.

Jau ziņots, ka janvārī par Francijas kluba “Nantes” rekordsummu 15 miljoniem mārciņu (17 miljoniem eiro) 28 gadus veco argentīnieti iegādājās Anglijas Premjerlīgas klubs Kārdifas “City”. 21 janvārī viņš ar mazu “Piper PA-46 Malibu” lidmašīnu, kuru pilotēja Ibotsons, devās no Nantes uz Kārdifu, tomēr tā pazuda no radariem aptuveni 20 kilometrus no Gērnsijas salas.

Pēc ilgiem meklējumiem lidmašīna jeb tās vraks tika atrasts, atrodamies Lamanša dzelmē. Lidmašīnas atlūzās atrada līķi, kas vēlāk tika identificēts.

Savukārt iepriekš izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Ibotsonam nebija tiesību veikt lidojumus pa nakti, jo viņam bija krāsu aklums. Līdz ar to pilots drīkstēja vadīt lidaparātu tikai pa dienu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par