“Auda” aizsargs Minkevičs: Eirokausi ir mūsu smagā darba auglis

20/10/2022 16:07
Nokopēts
Ivo Minkevičs

“Audas” aizsargam Ivo Minkevičam neveiksmīgais 2019.gada Latvijas kausa fināls “Jelgavas” sastāvā trešdien deva dubultu motivāciju izcīnīt uzvaru šī gada turnīrā, sarunā ar aģentūru LETA atzina futbolists. “Audas” futbolisti trešdien “Skonto” stadionā Latvijas kausa finālā ar rezultātu 1:0 uzvarēja RFS un ieguva pirmo titulu kluba vēsturē. 

23 gadus vecajam Minkevičam šis bija otrais kausa fināls karjerā. 2019.gadā, spēlējot “Jelgavas” sastāvā, gados jaunais aizsargs ieraidīja bumbu gan savos, gan pretinieces RFS vārtus. Toreiz Jelgavā notikušajā finālā mājinieki zaudēja ar 2:3 papildlaikā. “Par to finālu ir palikušas tikai rūgtas atmiņas. Tā bija dubultliela motivācija šodien uzvarēt un palīdzēt “Audai” iegūt titulu. Fināls ir citādāks, nekā jebkura cita fāze, jo titula mačā jebkura kļūda var maksāt ļoti daudz,” stāstīja futbolists.

Pēc “Jelgavas” aiziešanas no Latvijas virslīgas 2021.gadā Minkevičs kādu laiku trenējās individuāli un vasarā pievienojās “Audai”, kuras sastāvā kļuva par Latvijas pēc spēka otrās līgas čempionu. “Esmu ļoti pateicīgs Jurim Gorkšam un Sergejam Kožanam, ka viņi izrādīja interesi par mani un deva iespēju sevi pierādīt. Vēl nezinu, ko man nesīs nākotne, bet šobrīd esmu priecīgs par to, kā viss ir izvērties,” uzsvēra aizsargs.

“Mans mērķis bija pierādīt, ka nekur neesmu pazudis un esmu spējīgs spēlēt virslīgā, varbūt pat izsisties tālāk. Cerams, ka nākamajā sezonā tas izdosies. Eirokausi ir mūsu smagā darba auglis un tā ir laba iespēja sevi pierādīt uz lielās skatuves. Katru spēli spēlējam kā pēdējo un izsitāmies līdz finālam, kurā pierādījām savu meistarību un bijām pārāki, varbūt arī saliedētāki par pretiniekiem,” turpināja Minkevičs.

Futbolists arī izcēla komandas trenera Tomislava Stipiča devumu titula izcīnīšanā. “Viņš katrā momentā atdod sirdi un dvēseli, ir gatavs palīdzēt, kaut vai skriet laukumā un palīdzēt. Tā ir viņa harisma, kas dod rezultātu,” atzīmēja Minkevičs.

Stipičs: Domāju, ka visa Latvija vēlējās, lai iegūstam šo titulu

Arī Minkeviča vienaudzis, pussargs Aleksejs Saveļjevs, kurš “Auda” komandā ir īrē no “Riga” kluba, neslēpa, ka izcīnītais kauss ir lielākais panākums viņa karjerā.  “Treneris pirms fināla apsolīja, ka uzvarēsim. Paldies viņam, komandai un cerams, ka tas nav mūsu pēdējā lielā uzvara. Čaļi ir ļoti lieli malači,” teica Saveļjevs.

Tieši Saveļjeva realizētais pēcspēles 11 metru soda sitiens ļāva “Audai” ceturtdaļfinālā pārvarēt “Valmieras” barjeru. “Jau pēc tās spēles bija nojausmas, ka varam uzvarēt šajā turnīrā. Tā nebija mūsu komandai vienkārša spēle. Esmu ļoti gandarīts par tiem vārtiem, jo šajā sezonā nav sanācis daudz izcelties,” atzina futbolists, kurš šosezon virslīgā vienīgos vārtus guvis tieši pret RFS.

“Zinājām, ka finālā iesitīsim vārtus. Protams, mēs varam arī nosargāt savus vārtus neskartus. Fabriss Ondoā ir mūsu mūris, viņš, manuprāt, ir labākais vārtsargs virslīgā. Mums ļoti ir paveicies ar viņu,” teica Saveļjevs.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 39 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 13 dažādas vienības.

“Audas” izpilddirektors: Vēl neesmu aptvēris to, kas ir noticis

“Audas” vārtsargs Ondoā: Nezinu, vai man ir kāda iespēja nonākt PK finālturnīrā

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.94
4.24
3.71
2.33
4.13
2.86
2.3
3.5
2.95
2.4
3.3
2.9
2.45
3.2
2.9
4.75
5.25
1.48
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām