Aukstasinīgais Mesi izglābj PSG, Rešfords turpina uguņot “United” panākumā

19/02/2023 18:08
Lionels Mesi

Francija

Francijas čempionāta jeb “Ligue 1” spēlē turnīra līdervienība Parīzes “Saint-Germain” dramatiskā cīņā ar 4:3 pieveica “Lille”. Spēles sākums gan neliecināja, ka gaidāms saspringts duelis – Kilians Mbapē un Neimars pirmajās 17 minūtēs panāca 2:0. Tomēr “Lille” spēja lauzt mača gaitu. Vispirms Bafodē Diakitē vienus vārtus atspēlēja, un tad otrā puslaika ievadā sekoja ļoti nepatīkams moments  – Neimars iedzīvojās potītes savainojumā un viņš 51. minūtē tika nomainīts.

PSG, iespējams, zemāko punktu izmantoja viesi – Kanādas izlases zvaigzne Džonatans Deivids panāca neizšķirtu, bet Džonatans Bamba 69. minūtē jau ļāva “Lille” izvirzīties vadībā. Parīzes klubs pēdējos trīs mačos visos turnīros bija piedzīvojis zaudējumus, un ja neveiksme tiktu piedzīvota arī šodien, tiktu atkārtots komandas antirekords – kopš 2000. gada PSG nebija piedzīvojusi četras neveiksmes pēc kārtas. Tomēr “Saint-Germain” zvaigznes šādu scenāriju nepieļāva. Mbapē 87. minūtē guva savus otros vārtus spēlē, kamēr kompensācijas laikā savu aukstasinību demonstrēja Lionels Mesi – argentīnietis ar tiešā brīvsitiena palīdzību izrāva uzvaru.

Interesanti, ka abu komandu pirmajā savstarpējā duelī Parīzes komanda svinēja graujošu uzvaru ar 7:1, tādējādi abās spēlēs klubi kopā guva 15 vārtus – vienas sezonas ietvaros kas tāds 21. gadsimtā Francijā noticis vien otro reizi.

Citā spēlē panākumu nodrošināja un parīziešiem uz papēžiem turpina mīt Marseļas “Olympique”, kas ar 3:2 apspēlēja “Toulouse”. PSG un Marseļas klubu turnīra tabulā šķir pieci punkti. Uzvaras savā laukumā svinēja “Lorient” (3:0 pret “Ajaccio”), “Rennes” (2:0 pret “Clermont”) un “Lens” (3:1 pret “Nantes”), kamēr izbraukumā panākumu 90. minūtē izrāva “Montpellier”, kas ar 1:0 pārspēja “Troyes”.

Anglija

Anglijas premjerlīgas spēlē Mančestras “United” ar 3:0 pārspēja Lesteras “City”. Lieliskā formā turpina būt Markuss Rešfords – viņš panākumu sekmēja ar diviem vārtu guvumiem. Visu turnīru ietvaros Anglijas uzbrucējs izcēlies ar 24 goliem, kas ir tikpat daudz, cik daudz vārtus pagājušā sezonā kopā guva “United” rezultatīvākais spēlētājs Krištianu Ronaldu. Rašfords pēc Pasaules kausa pārtraukuma 17 spēlēs izcēlies ar 16 precīziem sitieniem. Vārtus “sarkano velnu” labā guva arī nesen no traumas atgriezušais Džeidons Sančo. No līdervienības Londonas “Arsenal” mančestrieši atpaliek par pieciem punktiem, bet no otrajā pozīcijā esošās Mančestras “City” – par trīs punktiem.

Dienas otrajā mačā Londonas derbijā Totenhemas “Hotspur” ar 2:0 pārspēja Vesthemas “United”. Ar goliem izcēlās Emersons Rojals un Hjunmins Sons. “Hotspur” atgriezās ceturtajā vietā premjerlīgas tabulā, kamēr Vesthemas vienība nespēja izrāpties no izkrišanas zonas, joprojām ieņemot 18. pozīciju.

Itālija

Par pārsteidzošu panākumu Itālijas A sērijā parūpējās “Lecce”, kas izbraukumā ar 2:1 pārspēja Bergāmo “Atalanta”. Piedzīvotā neveiksme “Atalanta” vienībai maksāja visai smagi – komanda neizmantoja iespēju ielauzties labāko četriniekā.

Nestabilu sniegumu vietējā čempionātā turpina demonstrēt arī Latvijas kluba RFS pretiniece UEFA Konferences līgā “Fiorentina”, kas spēlēja 1:1 ar “Empoli”. Florences klubs A sērijā no 23 mačiem 17 reizes ir zaudējis punktus un turnīra tabulā ieņem vien 14. vietu. Drošu uzvaru svinēja Romas “Lazio”, ar 2:0 pieveicot vienu no līgas pastarītēm “Salernitana”, kamēr dienas noslēdzošajā duelī “Roma” ar 1:0 guva panākumu pār “Verona.

Par Raimonda Kroļļa pārstāvētās “Spezia” komandas spēli lasi rakstā ŠEIT.

Kroļļa pārstāvētā “Spezia” nespēj uzlauzt Itālijas granda “Juventus” aizsardzību

Vācija

Lielisku iespēju pakāpties uz pirmo vietu Vācijas bundeslīgas tabulā neizmantoja Berlīnes “Union”, kas spēlēja bezvārtu neizšķirti ar čempionāta pastarīti “Schalke 04”. Situācija cita mačā dēļ kļuva vēl saspringtāka – Dortmundes “Borussia” ar 4:1 guva panākumu pār Berlīnes “Hertha”. Lai gan pirmajā pozīcijā joprojām ir Minhenes “Bayern”, gan pašreizējiem čempioniem, gan “Union”, gan Dortmundes vienībai ir vienāds punktu skaits (43).

Vēl “Mainz” ar 3:2 apspēlēja Leverkūzenes “Bayer” un savus pretiniekus apsteidza turnīra tabulā. Maincas vienība pakāpās uz devīto vietu, bet “Bayer” noslīdēja uz desmito pozīciju.

Spānija

Madrides “Atletico” zvaigzne Antuāns Grīzmans nokārtoja galvaspilsētas kluba uzvaru pret Bilbao “Athletic” – 1:0. Tie francūzim Spānijas čempionātā bija septītie vārti šosezon. “Espanyol” ar 1:0 izbraukumā pieveica “Elche”, bet negaidīti vāju sniegumu turpina demonstrēt “Sevilla”. Pagājušās sezonas ceturtā labākā komanda spēlēja neizšķirti 1:1 pret “Rayo Vallocano”. Lai gan Seviljas vienība ir spējusi nedaudz atgūties un izrāpties no izkrišanas zonas, komanda turnīra tabulā joprojām ieņem tikai 12. vietu.

Visbeidzot “Barcelona”, pateicoties Serhio Roberto un Roberta Levandovska vārtu guvumiem, ar 2:0 droši pieveica “Cadiz”. Tuvākos sekotājus Madrides “Real” barselonieši apsteidz par astoņiem punktiem.