Austrālijas regbisti pieveic Urugvaju un tuvojas ceturtdaļfinālam

05/10/2019 16:34

Austrālijas un Japānas regbija izlases pēc uzvaras sestdien Pasaules kausa (PK) mačā palielināja izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, kurā pēc panākuma pār Argentīnu jau iekļuva Anglijas valstsvienība.

A apakšgrupā mājinieki japāņi ar 38:19 (16:9) pārspēja Samoa, gūstot trešo uzvaru trīs spēlēs.

Mājiniekus vadībā pēc diviem soda sitieniem septītajā minūtē izvirzīja Ju Tamura, bet Henrijs Taefu atbildēja ar to pašu, 15.minūtē panākot 6:6. Sešu minūšu laikā Tamura vēlreiz iesita soda sitienu, kam sekoja Timotija Lafaeles piezemējums un rezultatīvs Tamuras realizācijas sitiens – 16:6. Taefu 33.minūtē trīs punktus ar soda sitienu atspēlēja, un puslaiks beidzās ar rezultātu 16:9 mājinieku labā.

Otrā puslaika ceturtajā minūtē Taefu panāca vairs tikai 12:16, taču piecu minūšu laikā japāņi panāca lielāku pārsvaru ar Tamuras soda sitienu, Kazuki Himeno piezemējumu un Tamuras realizācijas sitienu, 55.minūtē panākot 26:12. 72.minūtē Samoa nopelnīja vienu punktu turnīra tabulā Taefu fiksējot komandas vienīgo piezemējumu šajā cīņā un iesitot arī realizācijas sitienu – 19:26. Tomēr mača beigās pie papildu punkta par vēl diviem veiktajiem piezemējumiem tika arī Japānas izlase, Tamuram iesitot realizācijas sitienu otrajā reizē. Tas deva mājiniekiem uzvaru ar 38:19 un pirmo vietu tabulā.

Par mača rezultatīvāko spēlētāju ar 19 punktiem kļuva Taefu, bet Tamuram 18 punkti.

Šobrīd Japānai trijās spēlēs ir 14, bet Īrijai – 11 punkti. Divos mačos piecus punktus sakrājuši Skotijas regbisti, kuri vēl saglabā izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Tādas izredzes jau zaudējusi Samoa, kurai ir pieci punkti trijos mačos, bet kas vēl var pacīnīties par automātisku kvalificēšanos nākamajam Pasaules kausam. To dod trešā vieta grupā. Pastarītei Krievijai pie punktiem trijās spēlēs tikt nav izdevies.

Jau ziņots, ka Austrālija D apakšgrupas spēlē ar rezultātu 45:10 (19:3) pārspēja Urugvaju.

Uzvarētāju labā vienu piezemējumu veica vien 19 gadus vecais Džordans Petaija, kurš ir visu laiku jaunākais spēlētājs PK vēsturē.

Pa desmit punktiem Austrālijas labā guva Kristians Lealifano, Tevita Kuridrani un Deins Heilets-Petijs. Tikmēr Urugvajas izlasē Manuels Diana un Felipe Berčesi guva pa pieciem punktiem.

Līdz mača 12.minūtei Austrālija jau paspēja ienest vienu piezemējumu, kā arī precīzi izpildīt realizāciju, kamēr Berčesi atbildēja ar precīzu soda sitienu, panākot 3:7. 11 minūtes vēlāk Petaija ienesa piezemējumu, pēc kura arī tika iegūti punkti par realizāciju, bet līdz puslaika beigām Austrālija jau bija iekrājusi drošu pārsvaru 19:3.

Otrajā puslaikā līdz mača 67.minūtei dominēja austrālieši, kuri četras reizes piezemēja bumbu, pievienojot trīs precīzas realizācijas, kamēr urugvajieši pirmo piezemējumu veica vien 77.minūtē.

Tikmēr C apakšgrupas spēlē Anglija ar rezultātu 39:10 (15:3) pārliecinoši uzveica Argentīnu, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Anglijas izlasē deviņus punktus guva Ouens Ferels, bet Matiass Moroni ar pieciem punktiem bija rezultatīvākais Argentīnas valstsvienībā.

Spēles rezultātu ar precīzi izpildītu soda sitienu atklāja argentīnieši, tomēr, kā vēlāk izrādījās, tie arī bija viņu vienīgie punkti pirmajā puslaikā. Angļi pirmajās 40 minūtēs ienesa trīs piezemējumus, tomēr nespēja trāpīt realizācijas. Argentīnieši jau pašā spēles sākumā palika 14 vīru sastāvā, jo sarkano kartīti saņēma Tomass Lavanini.

Otrajā puslaikā Anglijas izlase vēl trīs reizes piezemēja bumbu, precīzi izpildīja realizācijas un guva punktus no soda sitiena, bet argentīnieši pirmos punktus ar piezemējumu guva vien 70.minūtē, vēlāk arī iegūstot papildu punktus par realizāciju.

D apakšgrupā Austrālija ar 11 punktiem trīs spēlēs ieņem pirmo vietu, tālāk ar deviņiem seko Velsa, kas aizvadījusi par maču mazāk, bet labāko trijnieku noslēdz Fidži ar septiņiem punktiem trīs dueļos. Gruzija ar pieciem punktiem ir ceturtā, bet Urugvaja ar četriem ir pēdējā, piektā.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.