“Avalanche” pazemo Vasiļevski un izcīna otru lielāko uzvaru Stenlija kausa finālu vēsturē (VIDEO)

19/06/2022 07:20
Kolorādo

Naktī uz svētdienu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Kolorādo “Avalanche” savā laukumā ar rezultātu 7:0 sagrāva Tampabejas “Lightning”, izvirzoties vadībā ar 2-0 Stenlija kausa finālsērijā.

Līdz ar to “Avalanche” kļuva tikai par trešo komandu NHL vēsturē, kas izslēgšanas spēļu finālā izcīnījusi “sauso” uzvaru un guvusi vismaz septiņus vārtus. Iepriekš 1919.gadā ko tādu paveica Sietlas “Metropolitans”, Stenlija kausa finālsērijas pirmajā spēlē ar 7:0 uzvarot Monreālas “Canadiens”, bet rekords pieder Pitsburgas “Penguins”, kas 1991.gada fināla sestajā mačā guva astoņus bezatbildes vārtus pret Minesotas “North Stars”.

Spēles rezultātu, spēlējot skaitliskajā vairākumā, spēles trešajā minūtē atklāja krievu uzbrucējs Valērijs Ņičuškins, bet jau piecas minūtes vēlāk Džosš Mensons pretuzbrukumā panāca 2:0. Tikmēr trešos vārtus pirmā perioda 14.minūtē guva Andrē Burakovskis.

Otrajā trešdaļā “Avalanche” turpināja audzēt savu dominanci uzbrukumā un guva vēl divus bezatbildes vārtus. Sākumā savus otros vārtus guva Ņičuškins, bet desmit minūtes vēlāk 5:0 pretuzbrukumā panāca Darens Helms. Noslēdzošajā periodā ar diviem vārtiem nevienādos sastāvos Tampabejas komandas “zārkā” naglu iedzina “Avalanche” aizsargs Keils Makārs – trešajā minūtē hokejists guva golu skaitliskajā mazākumā ar satriecošu plaukstas metienu, bet nepilnas desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pielika punktu spēlei skaitliskajā vairākumā.

“Avalanche” demonstrēja satriecošu sniegumu uzbrukumā, gandrīz devas reizes nomētājot pretinieku – “Lightning” vārtsargs Andrejs Vasiļevskis spēja atvairīt tikai 76,7% metienu, proti, 23 no 30 pretinieku raidījumiem, bet Kolorādo vārtos Dārsijs Kempers tika galā ar visiem 16 metieniem.

Iepriekš pirmajā fināla mačā “Avalanche” svinēja uzvaru papildlaikā ar rezultātu 4:3. Kolorādo hokejisti ceļā uz finālu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-0 pārspēja Nešvilas “Predators”, otrajā kārtā sešās spēlēs ar 4-2 uzveica Sentluisas “Blues”, bet Rietumu konferences finālā ar 4-0 pārbrauca pāri Edmontonas “Oilers”.

Tikmēr pēdējo divu sezonu NHL čempione “Lightning” 2022.gada Stenlija kausa izcīņu sāka ar saspringtu uzvaru 4-3 pār Toronto “Maple Lefs”, bet “play-off”otrajā kārtā pārliecinoši ar 4-0 sagrāva regulārās sezonas labāko komandu Floridas “Panthers”. Tikmēr Austrumu konferences finālā “Lightning” ar 4-2 tika galā ar Ņujorkas “Rangers”. Sērijas trešo spēli komandas aizvadīs otrdien, 21.maijā, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika “Lightning” laukumā.