Bagatskis: Vai Slovēnija būtu uzvarējusi 2017. gada EČ bez Rendolfa? 99%, ka nē

24/09/2022 16:52
Ainars Bagatskis

Ukrainas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis sarunā platformas “Go3” podkāstā “Fleksis” izteicis savas domas par spēlētāju naturalizēšanu nacionālajās valstsvienībās, kā arī atskatījies uz Spānijas izlases panākumu “Eurobasket 2022” turnīrā.

“Vairākas reizes esmu teicis, ka, ja man tagad prasa kā izlases trenerim un, ja man piedāvā spēlētāju, kur zinu 100%, ka apkārt komanda kļūs labāka, tad es esmu tikai par to,” izteicās Bagatskis. “Ja runājam par nacionālo pašlepnumu, tad man tas ir smieklīgi, ka Grieķija, Spānija un, ja nemaldos, tad pat Serbijā ir viens naturalizēts spēlētājs. Serbiem tomēr ir pašlepnums, Lietuvai un mums arī. Man tikai interesē, cik tas ilgi būs, jo gruzīni ir iedevuši aptuveni 15 pases, tāpat arī visās balkānu valstīs.”

“Vai Slovēnija būtu uzvarējusi 2017. gadā Eiropas čempionāta bez Entonija Rendolfa? 99% saku, ka nē. Ja ir iespēja dabūt spēletāju, kurš vārda tiešajā nozīmē dod rezultātu, kurš ir profesionālis attieksmes ziņā, kurš ir atlēts, kuram apkārt esot komanda kļūst labāka, tad varbūt ir vērts. Tāpat vien… Protams, ka vieglāk ir nopirkt nekā izaudzināt vai atrast,” vērtēja speciālists.

“Noteikti, ka Spānija ar Rubio nebūtu Eiropas čempioni. Brauns ir cita tipa spēlētājs. Apskatieties 2017. gada EČ pusfinālu Slovēnija pret Spāniju, tas ir labākais piemērs. Man bija tāda klusa cerība, ka mēs spēlēsim pret Spāniju un arī jau sagatavoju taktiku. Pret Rubio visos blokos bija jāiet pa leju. Amerikā tā nevar, jo NBA ļoti bieži spēlētāji ir bez metiena, bet tev jāstāv klāt, jo tur ir aizsardzības trīs sekundes, tad Eiropā stāvi, kur gribi,” pauda Bagatskis.

“Zinu, ka ir bijuši gadījumi, ka amerikānim par to, ka viņš spēlē izlasē maksā un diezgan lielā skaitā valstu ir tāda pieredze,” atklāja treneris. “Arī Ukrainas izlasei bija pārrunas ar diviem spēlētājiem un arī viņiem bija ļoti liela vēlme spēlēt. Kā viens no viņiem pateica: “Kad es vēl varētu uzspēlēt pret NBA spēlētājiem un salīdzināt savu vērtību?” Viņš tiešām gribēja spēlēt, bet guva traumu un Ukrainā sākās karš.

“Eurobasket 2022” uzvarētāji Spānija – nenovērtēšana, naturalizētais Brauns un izcilais Skariolo

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
07/12/2022 14:36

Ar vairākiem potenciālajiem līderiem ierindā – nosaukts Latvijas izlases sastāvs decembra turnīram

Nosaukts Latvijas hokeja izlases sastāvs decembra pārbaudes turnīram Slovākijā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF). Latvijas hokeja izlase no 16. līdz 17. decembrim Bratislavā piedalīsies trīs komandu kausa izcīņā. Harija Vītoliņa…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām