Balceram visvairāk spēka paņēmieni un noraidījumi komandā, Marlo pārraksta NHL vēsturi (VIDEO)

20/04/2021 08:46
Patriks Marlo

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Sanhosē “Sharks” un Vegasas “Golden Knights” mačā uzvaru ar 3:2 pēcspēles metienos guva Vegasa, taču šajā duelī visa uzmanība tika vērsta uz Patriku Marlo, jo 41 gadu vecais hokejists aizvadīja savu 1768. regulārā čempionāta spēli un kļuva par visu laiku mačiem bagātāko hokejistu NHL vēsturē.

Marlo apsteidza Gordiju Hovu, kurš iepriekš ar 1767 spēlēm bija rekordists – šis rekords bija aktīvs 59 gadus. Hokejistu apsveica gan NHL komisārs Gerijs Betmens, gan arī visi pretinieku komandas hokejisti, kuri paspieda roku veterānam. “Esmu ļoti pateicīgs par atbalstu, ko esmu saņēmis visas karjeras laikā,” sacīja Marlo, kurš ar asarām acīs atbildēja uz jautājumu, kas viņu katru spēli motivējis doties uz ledus. “Vienkārši mīlu šo lietu. Pasaulē nav nekā līdzvērtīga…”

“Jāsaka godīgi, ka pajautāšu Marlo, lai viņš paraksta pāris lietas no manas personīgās kolekcijas,” pirms spēles noteica “Sharks” galvenais treneris Bobs Boners, izceļot Marlo izcilību. “Sharks” veterāns karjeras laikā sakrājis 1196 (566+630) punktus regulārās sezonas ietvaros. Tāpat viņš uz NHL ledus kopumā izgājis ar 37% hokejistiem, kas jebkad spēlējuši planētas spēcīgākajā līgā, tostarp vairākiem latviešiem. Viņš karjeras laikā vārtus guvis, piemēram, pret Artūru Irbi un Pēteri Skudru.

Spēlē pret “Golden Knights” Marlo ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. “Sharks” bija ieguvusi 2:0 pārsvaru, pateicoties Nikolaja Knižova un Noā Gregora goliem, bet pēdējā trešdaļā Marks Stouns ar diviem vārtu guvumiem rezultātu izlīdzināja. Papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet bullīšos pārāka bija Vegasa. Zīmīgi, ka pirmo pēcspēles metienu izpildīja tieši Marlo, kurš gan nebija precīzs.

Tikmēr Rūdolfs Balcers uz ledus pavadīja 15 minūtes un 41 sekundi, no kurām vienu minūti un divas sekundes spēlēja vairākumā. Latvietis punktus neguva, bet nopelnīja divus noraidījumus – vienreiz pret Zeku Vaitklaudu un vienreiz pret Šeju Teodoru. Tāpat viņam seši spēka paņēmieni, kas bija visvairāk komandā, un divi metieni pa vārtiem. Latvietis spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Sharks” piedzīvoja sesto zaudējumu pēc kārtas, bet nākamais mačs risināsies 22. aprīlī plkst. 4:30 pēc Latvijas laika viesos atkārtoti pret “Golden Knights”.